Natálie (34): Mluvení ze spaní ho stálo manželství: konečně jsem mu přišla na nevěru

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
manzelstvi
manzelstvi

Když jsem byla malá, plánovala jsem si, že si najdu milujícího muže a budu s ním mít dvě krásné děti. Postupem času a přibývajícími roky se mi má přání vyplnila: vdala jsem se za Honzu a přivedla na svět dvě úžasné holčičky. Ani ve snu by mě nenapadlo, že má pohádka nakonec bude mít trhliny.

Náš vztah mi kamarádky záviděly

Už když jsem s Honzou po vysoké škole začala chodit, kamarádky mi často říkaly, jak obrovské mám štěstí. Honza totiž splňoval dokonalé představy snad každé z nás: byl charismatický a sebevědomý, pozorný a vnímavý, dokázal naslouchat a byl mi oporou. Byla jsem vděčná osudu, že ho do života poslal právě mně.

Zdroj: 123RF.COM

Manželství jako z časopisu

Na našem dokonalém vztahu se nic nezměnilo ani po svatbě. Ba naopak, s kroužky na prstech jsme si najednou byli ještě o něco blíž. Poté přišlo narození dcery, které nás vzájemně ještě více stmelilo. Honza byl ukázkovým manželem a naše manželství se okolí zdálo jako vystřižené z časopisu. Ačkoliv i mezi námi, asi jako v každém jiném vztahu, občas panovaly určité rozepře, nikdy by mě nenapadlo, že by nás dva někdy něco mohlo rozdělit.

Zdroj: 123RF.COM

Nevěřila jsem tomu, že by mě mohl podvést

Naše společné roky ubíhaly jako voda, naše krásné dcerky rostly a já byla přesvědčená, že je manželství naprosto v pořádku. Když mi tedy jednoho dne moje kamarádka Laura řekla, že viděla Honzu po boku jiné ženy, vůbec jsem jí to nevěřila. Ba naopak jsem se na ni ještě utrhla, že mi jednoduše závidí, a proto si vymýšlí takové báchorky. Laura si ale dál stála za svým, a to i za cenu toho, že jsme se spolu hodně ošklivě pohádaly. Já ji nazvala závistivou lhářkou a ona mě zase naivní slepicí.

Pravda přišla uprostřed noci

Nebudu lhát, že mi kamarádčina slova nevrtala hlavou. Stále jsem ale byla přesvědčená o tom, že je to jen nějaké nedorozumění a že se Laura jednoduše spletla. Jednou v noci se ale osud rozhodl, že se i já konečně dozvím pravdu.

Uprostřed noci mě totiž probudila žízeň, proto jsem tiše vstala z postele, abych neprobudila vedle sebe nerušeně snícího manžela, a šla jsem se napít. Když jsem se vracela do ložnice, hlasitě jsem za sebou zavřela dveře, a to manžela lehce probudilo. Řekla jsem mu, ať dál tiše spí a to, co mi na to odpověděl, mi vyrazilo dech.

Zdroj: 123RF.COM

„Zuzanko, vzbuď mě prosím před pátou. Musím se domů vrátit dřív než se manželka a děti vzbudí,“ zněla jeho slova, která si pravděpodobně vůbec neuvědomoval. Já jsem si ale každé z nich uvědomovala až příliš dobře. Té noci jsem již nezamhouřila oči.

Podváděl mě dlouhé roky

Manžel ráno nemohl uvěřit svým očím, když jsem se ho zeptala, kdo je Zuzana. Nejdříve se snažil různě vymlouvat a dělal vytáčky, když ale viděl, že mu nebaštím jediné slovo, přiznal pravdu. Nakonec z něho vypadlo, že mně se Zuzanou podváděl dlouhé čtyři roky.

To pro mě byla poslední kapka. Naoko jsem se sice tvářila jako hrdinka, ale uvnitř jsem neskutečně trpěla. Nedala jsem na sobě nic znát, když jsem všechny manželovy věci házela do kufrů. Toho dne jsem ho jednoduše vyhodila z našeho domu. Před ním jsem to nedala najevo, ale po jeho odchodu jsem se zhroutila. Připadala jsem si podvedená, oklamaná a ponížená, že ze mě čtyři roky dělal naprostou krávu.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články