Monika (43): Zamilovala jsem se poprvé až ve 40ti letech. Je to úžasný pocit

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
40783515 s
40783515 s

Slovo láska se velmi těžko vysvětluje někomu, kdo pocit zamilovanosti nezažil. Je proto docela možné mít vztah bez lásky a nebýt si tak úplně jistý, co k tomu druhému cítíte. Když se ale skutečně zamilujete, poznáte, že všechny ty pocity předtím byly jenom náklonnost a touha nebýt sám. A přesně to se stalo i mně.

V pětadvaceti letech jsem poznala Romana. Byl to milý mladý muž, který se mnou sdílel pracovní stůl ve firmě. Byla jsem tam jako brigádnice a on, ačkoli byl jen o dva roky starší než já, se zde vyznal a dostal mě na starost. Zaučoval mě, pomáhal mi s korespondencí, se kterou jsem si nevěděla rady, nakonec mě také přemluvil, abych ve firmě zůstala natrvalo, i když to byl zpočátku jen nápad, jak si pár tisícovek vydělat ke studiu.

Po třech letech práce jsme se s Romanem sblížili. Stal se mým velmi dobrým přítelem. Zval mě na večeře, chodili jsme spolu sportovat, rozuměli jsme si ve spoustě ohledů. Brzy došlo i na milostný poměr, pak jsme se sestěhovali a po pěti letech známosti mě požádal o ruku. Já řekla ano. To by všechno bylo v pořádku, kdybych byla zamilovaná. Že láska působí na člověka úplně jinak, jsem poznala až o šest let později.

Romana jsem nikdy nemilovala. Nesl to jen velmi těžko a opustil firmu

Až když do firmy přišel nový kolega Aleš, poznala jsem, co je to láska. Hned první den jsem měla mravenčení v břiše, byla jsem nervózní a tak nějak jsem k němu vzhlížela, i když jsem o něm nevěděla nic. Byl milý, hezký a velmi sympatický. Dva měsíce jsem přemýšlela nad tím, co se to se mnou děje, kdykoli se na mě podívá. Pak mi došlo, že k němu chovám pocity, které se u Romana nikdy neprojevily. Ve čtyřiceti letech jsem se poprvé zamilovala a poznala jsem to až poté, co jsem několik let žila v manželství se svým nejlepším přítelem.

Zdroj: 123RF.COM

Moje láska k Alešovi jen sílila. Začal se se mnou více bavit, působil na mě dojmem, že ho také přitahuji, ale věděl dobře, že jsem vdaná za jeho kolegu. Po půl roce vnitřních rozporů jsem se rozhodla Romanovi všechno přiznat. Řekla jsem mu, že ho mám ráda, ale asi jsem ho nikdy nemilovala. Nebyla jsem pouze schopná poznat, co k němu vlastně cítím a nic mi nebránilo si ho vzít. Chtěla jsem ale začít nanovo s Alešem.

Roman se po rozvodu rozhodl odejít z firmy. Nezůstali jsme v kontaktu, každé moje slovo ho bolelo. On mě totiž skutečně miloval a nedokázal pochopit, jak jsem mohla lásku jenom předstírat. Já ji ale nepředstírala, já jenom netušila, že je to zcela jiný pocit. Nyní bydlím už dva roky s Alešem. Jsme spolu spokojení a já jsem si úplně jistá, že ho miluji. Co je to láska bych ale nedokázala popsat někomu, kdo to nezažil. Myslím, že na tohle musí zkrátka každý přijít sám.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články