Monika (39): Měsíc po svatbě jsem si přála, abych manžela nikdy nepoznala. Stal se z něj tyran

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
tyrani
tyrani

Do třiceti let jsem žila sama, protože jsem nepotkala žádného muže, který by mě zaujal. Když jsem poznala Otu, se svatbou jsem neváhala. Ota však hned v prvních dnech manželství ztratil zábrany a začal se ke mně chovat povýšeně. Dnes lituji toho dne, kdy jsem ho potkala.

S Otou jsem se poznala na lyžařském kurzu, kde jsem byla se svojí kamarádkou. Byl zaměstnaný jako lektor a už od začátku mi věnoval více pozornosti, než ostatním. Bavil se tím, jak jsem nemotorná, a nakonec mě pozval na kávu. Náš vztah se zdál ideální, a proto jsem neváhala po roce vztahu se svatbou.

Ota mě překvapil svou agresí

Zdroj: 123RF.COM

Poprvé jsem si jeho zvláštního chování všimla, když jsme plánovali výlet na Orlík. Stála jsem před svou šatnou a balila do kufru všechny svoje letní kousky. Ota mě zpovzdálí pozoroval se zamračeným výrazem, a později se odhodlal na mě promluvit. Z jeho slov jsem pochopila, že mu mé oblečení připadá moc vyzývavé.

Z kufru vyndal všechna moje tílka, šortky, odvážné spodní prádlo a pokračoval ve svém mravokárném proslovu. Přirozeně jsem se jeho chování bránila, protože mi přišlo nemyslitelné, aby mi můj muž mluvil do vkusu. To, co následovalo, by mě ani ve snu nenapadlo. Chytil mě za vlasy, třásl se mnou a řekl, že teď jsem jeho žena a budu se chovat tak, jak chce on.

Celou dobu jsem ho omlouvala

Jeho nepříjemného chování si po čase všimla i moje matka a všechny kamarádky, které k nám ze strachu přestaly chodit. Varovaly mě a tvrdily, že poznají nebezpečného muže. Já jsem se Oty neustále zastávala a omlouvala jsem jeho chování. Chodil domů unavený z práce, proto jsem věřila, že jsou jeho výbuchy agrese způsobené únavou a stresem.

Situace se ještě mnohokrát opakovala

Zdroj: 123RF.COM

Jeho běžné výlevy s křikem jsem po čase přestala vnímat a brala jsem je jako běžnou součást manželství. Jeho hrubé chování se ale začalo zhoršovat a mně zbyly jen oči pro pláč. Doneslo se mu totiž, že jsem šla na kávu se sousedem. Ota byl stále v práci, kamarádky jsem už neměla, a proto jsem si ráda se sousedem občas vyrazila, abychom se společně zasmáli. Ota v něm viděl hrozbu a svou žárlivost se nesnažil skrývat. Po příchodu domů se mě ani nezeptal, jak to ve skutečnosti bylo a rovnou mě udeřil. Sesunula jsem se k zemi s příšerou bolestí ve tváři a ani jsem nevnímala jeho výhrůžky. Teprve teď mi skutečně došlo, že jsem si vzala tyrana, který bude své násilí stupňovat.

Teď svého manželství lituji a přemýšlím, jak ho ukončit

Vím, že odejít, nebude snadné. Celé dny přemýšlím, jak Otovi říci, že jsem se rozhodla jinak a jeho výlevy už mě nebaví. Vždy když mu sdělím své úmysly, úplně otočí. Omlouvá se a slibuje, že už bude vše jako dřív. Pak stačí jediný impuls a Ota se chová jako tyran.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články