Monika (38): Toužím po dětech, ale bojím se, že nepotkám toho pravého

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
brecici zena
brecici zena

Vždy jsem si přála mít velikou rodinu. Manžela a tři děti, psa a několik koček, dům se zahradou. Jenomže místo toho je mi téměř čtyřicet a jediné, čeho jsem docílila, je střídání partnerů. Žádný muž mi nevydrží déle než rok. Měla jsem několik vážných vztahů, ale vždy jsem je ukončila, protože jsem si nebyla jistá, že jde o toho pravého.

Vlastně ani jeden z rozchodů nebyl vinou mužské polovičky. Vždy jsem to byla já, kdo řekl: „Jsi fajn, ale já hledám něco jiného.“ Nebyl ani důvod k rozchodu, ale já cítila, že zkrátka ten, se kterým jsem několik měsíců žila, není tím pravým otcem mých dětí.

Možná hledám nemožné

Někteří si myslí, že jsem náročná. Chodila jsem už s muži, kteří se živí rukama, i s těmi, kteří pracují na vysokých manažerských pozicích. Bydlela jsem v několika hezky zařízených bytech s těmi, kteří se o mě rádi postarali. Obvykle jsem je potkala na seznamce a byli mi zkrátka natolik sympatičtí, že jsem s nimi nakonec šla do rok dlouhého vztahu. Oni se do mě zamilovali.

Zdroj: 123RF.COM

Jenomže já si nejsem jistá, jestli jsem někdy byla zamilovaná já do nich. Vždy, když s někým žiji, záleží mi na něm. Dala bych za něj ruku do ohně a mám pocit, že tentokrát je to už ten pravý, kterého neopustím. Jenomže potom začnu přemýšlet nad tím, jaký by byl asi otec.

Nikdo z mých partnerů se mi nezdál dostatečně vyspělý či citlivý na to, aby dokázal vychovávat dítě. Jenomže nikdo z nich neměl s dětmi zkušenosti. Našli se mezi nimi i tací, kteří dítě chtěli a možná by byli dobrými otci. Jak se to ale pozná předem?

Bojím se, že nakonec zůstanu sama

Zdroj: 123RF.COM

Momentálně jsem bez partnera. Jsem přihlášena na několika seznamkách, ačkoli mi přátelé říkají, že tam nikdy dokonalého muže nenajdu. Jenomže já nevím, kde jinde hledat, všichni z mého okolí už někoho mají. Jsou šťastní, vychovávají děti. Jenom já jsem sama a marně hledám někoho, u koho si budu jistá. Říkám si, že nemohu opouštět každého muže kvůli dětem, ale nějak si nemohu pomoct.

Chtěla bych budoucímu muži dát šanci. Risknout to, že právě on bude dobrým tátou. Jenomže co když tak dlouho hledám, a nakonec si přesto vyberu špatně? Mám strach, že moje obavy budou vždy natolik dominantní, že nakonec zůstanu sama. Jediné, co mi z mého snu zbude, bude pes a několik koček, které budu sama vychovávat v malém bytě.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články