Monika (37): Bojím se vztahů, když mi někdo vyzná láska, okamžitě uteču

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
86893440 s
86893440 s

Netuším, čím to je, ale bojím se dlouhodobých závazků. Kdykoliv mi kluk vyzná lásku a chce dlouhodobý vztah, tak utíkám co nejdále. Musím cítit svobodu a nikdo to nechápe. Prostě se bojím a mívám pocity paniky a nejistoty.

Měla jsem pár životních partnerů, ale mé vztahy nikdy netrvaly déle než šest měsíců. I když jsem byla zamilovaná, tak můj pocit úzkosti převládal a já vztah raději ukončila. Nemám děti, a to mi bude skoro čtyřicet let! Nechci zůstat sama, a i můj psycholog nade mnou zlomil hůl.

Pes byla moje záchrana

Pořídila jsem si malého pejska, který mi alespoň dělá radost. U něj žádné pocity sklíčenosti nezažívám, i když ho mám doma již přes rok. Občas se cítím hrozně opuštěná a sama. Když si někoho najdu a začne to být vážné, tak se ošívám a cítím se špatně. Hodně těžko se to popisuje, ale je to silnější než já. Neuplyne ani půl rok a my už se rozcházíme. Muž nechápe, kde udělal chybu a já to nedokážu vysvětlit. Po rozchodu cítím obrovský pocit úlevy, ale dostávám se z toho několik měsíců.

Zdroj: 123RF.COM

Ani psycholog mi nepomohl

V pubertě jsem neměla žádné dlouhé vztahy a rodiče si dokonce mysleli, že jsem lesba! To doopravdy nejsem. Chtěla bych k někomu patřit, ale představa, že jsem s někým deset nebo dvacet let je mi nepříjemná. Začnu se potit a je mi na omdlení.

Můj psycholog mi řekl, že jsem extrémně citlivý člověk. Nesmím si vše tak osobně brát. Řekl mi, že věří, že až přijde ten správný muž, tak se budu cítit dobře. Nevím, jestli někdo takový vůbec existuje. Beru to jako mé selhání, ale takto odtažitá jsem celý svůj život. Mám dva starší bratry a ti podobné problémy nemají.

Asi si nezasloužím lásku

Bojím se zamilovat. Je to jako panický strach a obava z toho, co přichází. Nemůžu se odreagovat a myslet pozitivně. Jediné, co mě napadá jako příčina mých problémů je můj otec. Nebyla jsem pro něj nikdy dost dobrá. Neustále na mě křičel a chtěl raději dalšího syna. Je možné, že by to mělo na mě tak velký dopad? Možná mám strach z mužů celkově. Přišlo mi na mysl, že pravděpodobně ani nestojím za to, aby mě někdo miloval. Mám problém s důvěrou a z předchozích zkušeností se lidem raději vyhýbám. Musím se naučit čelit svým problémům a vzchopit se. Sebrat odvahu a začít nový vztah. Dát muži konečně delší šanci než jen pár měsíců. Chtěla bych mít rodinu, a ne zůstat na světě sama. Snad si i lidé jako já zaslouží lásku.

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články