Mirka (42): Vážím 60 kilo, manžel mi neustále říká, že jsem tlustá. Už nevím, co mám dělat

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
tlustazena
tlustazena

V osmé třídě na základní škole se přestala moje výška měnit a mně zůstalo pouhých 153 centimetrů. Manžel si vždycky pochvaloval, jak jsem drobná a tvrdil, že se mu takové dívky líbí. S postupem času ale začala přibývat moje váha. Neřekla bych, že jsem tlustá, spíše zdravě oplácaná. Můj manžel to ale vidí jinak a neustále mě na moje kila upozorňuje. Když naposledy ručička váhy ukázala šedesát kilo, rozhádali jsme se s manželem na několik dní.

Neumím si odepřít sladké

Už nejsem nejmladší, nesportuji a hýbu se jen minimálně. Proto moje tělo spálí jen určitou část denního příjmu a zbytek bez milosti uloží. Mám širší stehna, hýždě, a dokonce i ruce. Manžel si mé váhy začal všímat, když jsem přesáhla 58 kilo.

Zdroj: 123RF.COM

Najednou se jeho láskyplný pohled změnil a teď mi dává dost jasně najevo, že už ho nepřitahuji. Na rovinu mi nikdy nic neřekl, ale tu a tam řekne vtip nebo poznámku, která se týká váhy. Kromě toho neustále obdivuje jiné hubené slečny a já už začínám ztrácet trpělivost. Ráda bych ze svého života odstranila všechny sladkosti a dobroty, ale nemám na to sílu. Chování mého manžela mi nepomáhá a já se utápím ve smutku.

Zkoušela jsem mu jeho chování vrátit

Můj manžel nemá dokonalou postavu, ale nikdy mě nenapadlo ho kvůli tomu urážet nebo ponižovat. Za dobu, co jsme spolu, už ztratil pár vlasů a přibral na váze, ale já ho stále miluji. Nechtěla bych, aby ho moje slova ranila. Proto mě překvapilo, když jemu vtipkování o mé váze nedělalo žádný problém. Rozhodla jsem se, že mu na nějaký čas zkusím vrátit to, co mi sám dává. Když jsme se jako obvykle posadili večer k televizi a on z ledničky vytáhl pivo, neodpustila jsem si uštěpačnou poznámku. On se ale jen zasmál a pokračoval ve sledování televize.

Moje taktika nezabrala a já dál trpím, kvůli jeho urážkám

Čekala jsem, že z mého chování pochopí nevhodnost svých vlastních poznámek. On ale jízlivé řeči jen letmo zaregistroval a později se s nimi vůbec netrápil. Naopak se začal intenzivně věnovat mojí váze. Navrhoval mi, abych si šla zaběhat, kontaktovala výživového poradce, a při každé večeři komentoval mou porci jídla. Poslední kapka padla ve chvíli, kdy jsme s přáteli seděli u vína, a on se bez okolků pustil do vyprávění o tom, jak jsem po porodu začala přibírat na váze. Tím mě ranil natolik, že jsem už neměla důvod s ním dál mluvit. Do teď se neomluvil a zdá se, že se vůbec necítí provinile. Tvářím se hrdě, ale uvnitř trpím a přeji si, aby se za své chování omluvil.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články