Miriam (29): Neskutečný šok v porodnici, manžela jsem načapala s cizí ženou a jejich miminkem

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zena plac slzy
zena plac slzy

Miriam se těšila na narození prvního dítěte. S manželem čekali dceru Karolínku. Všechno se zdálo být naprosto perfektní. Život se Miriam otočil vzhůru nohama až v okamžiku, kdy v porodnici při běžné kontrole před porodem narazila na svého manžela. Na tom by možná nebylo nic divného, kdyby v náručí nedržel cizí miminko a společně s nějakou paní se nad ním láskyplně nerozplýval.

Měla to být poslední kontrola před porodem

„Měla jsem necelý týden do porodu, proto jsem se toho dne vydala na pravidelnou kontrolu v porodnici, kde mi měli natočit ozvy. Těšila jsem se, až zase uslyším bít srdíčko naší malé dcerky,“ vypráví Miriam a na tváři se jí rozprostírá láskyplný úsměv. „Toho dne mi sestřička nabídla, aby se mnou na kontrolu přišel i manžel. Bylo to mé první těhotenství a moc jsem si přála, abychom všechno okolo prožívali společně,“ vysvětluje.

Bohužel ale Miriamin manžel ten den neměl čas. Údajně měli v práci nějakou důležitou zakázku, které se musel věnovat. Proto Miriam vyrazila na kontrolu sama.

Viděla jsem ho, jak v náručí drží miminko

Miriam dále popisuje, jak probíhala kontrola v porodnici. Jako vždycky přišla na porodní oddělení, kde je spojená ambulance s oddělením šestinedělí. V čekárně tak mohou maminky čekající na vyšetření sledovat jiné maminky, které již přivedly své poklady na svět. Miriam se rovněž neubránila pohledu na šťastné maminky, které po chodbě vozily své malé drobečky ve speciálních vozíčcích. Nečekaně však s jednou maminkou zahlédla i svého manžela.

Dite

Zdroj: 123RF.COM

„Seděla jsem před ambulancí a čekala na doktora. Se zájmem jsem sledovala jiné maminky a jejich miminka. Byl to pro mě naprostý šok, když jsem u jedné z nich spatřila i svého manžela, který v náručí držel miminko. V tu chvíli mi vůbec nedošlo, co tam vlastně dělá. Bylo to jak v nějakém podivném snu,“ vysvětluje Miriam a na její tváři se objevuje zklamání.

Má dítě s jinou ženou!

„Manžel byl tak zaneprázdněn kocháním se miminkem, že si mě v té čekárně vůbec nevšiml. Já z toho ale byla strašně zmatená a smutná. Až do večera, kdy se měl manžel vrátit z práce, jsem pohled na ty dva nemohla dostat z hlavy. Večer jsem se manžela narovinu zeptala. A jeho odpověď mě šokovala.“

Miriam manželovi položila jasnou otázku a očekávala na ni jasnou odpověď. Manžel se sice chvíli zdráhal, ale nakonec šel s pravdou ven. Přiznal, že má milenku a ta před pár dny porodila jeho dítě. Pro Miriam to byl naprostý šok a neskutečná zrada.

Nevím, jak to bude dál

Miriam pár dní poté přivedla na svět jejich společnou dceru Karolínku. Pocity štěstí se v ní ale praly s pocity zklamání. Manžel se totiž nedokázal rozhodnout, se kterou ženou chce nadále žít. Obě dvě mu porodily děti.

„V současné chvíli to máme s manželem tak, že sice žijeme ve stejné domácnosti, ale nežijeme ani tak spolu, jako spíše vedle sebe,“ vysvětluje Miriam. „Stále čekám, jak se rozhodne. Ačkoli mi strašně ublížil, stále ho miluji a věřím, že kdyby se rozhodl zůstat s námi, dokázala bych mu odpustit.“

Autor: Nikol Kolomazníková

Názor odborníka

Tento příběh poukazuje na to, jak je důležité pečovat o svůj vztah s partnerem. I když nikdy nelze zaručit, že dvojice spolu bude šťastně žít až do konce života, jsou určité věci, kterými lze vztahu pomoci lépe fungovat. Umět s partnerem komunikovat, sdílet radosti i starosti, společně se zasmát i zaplakat, dokázat řešit problémy, umět se druhému otevřít, dokázat být před ním být zranitelný a důvěřovat mu jsou jen některé ze základních stavebních kamenů zdravého vztahu. Vyvstávají tedy otázky, na které je třeba nalézt odpovědi: Co vedlo manžela k tomu, že začal Miriam podvádět? Chybělo mu něco ve vztahu nebo byl s něčím nespokojený? Pokud ano, co mu vztah s milenkou dával a co nemohl najít s Miriam?

Ve většině případů platí, že nevěra je až výsledkem toho, že v současném vztahu něco nefunguje, a nikoliv příčinou takové nefunkčnosti. Je proto zapotřebí objektivně se na vztah podívat a detailně prozkoumat co způsobilo nevěru. Bylo to něco, co bylo a do budoucna je, možné vyřešit? A i když Miriam tvrdí, že by manželovi dokázala odpustit, dokázala by mu po takové zkušenosti ještě důvěřovat? Výsledek tohoto příběhu je bohužel nešťastný, protože ať se manžel rozhodne jakkoliv, pro jednu z matek a jedno z dětí to bude znamenat nešťastné a těžké chvíle. Nezbývá než jedince v obdobné situaci urgovat k zodpovědnosti a zamyšlení se nad tím, jaký dopad mají jejich činy.

Na závěr je vhodné zmínit možnost návštěvy psychologa či manželské poradny, kteří jsou schopni s takovou situací pomoci a poskytnout lepší náhled, porozumění, podporu, zvládnutí situace a možná řešení.

Mgr. Jiří Brouček
Psycholog


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články