Milena (51): Na diskotéce jsem potkala 25 letého mladého kluka, teď s ním čekám dítě

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
91738776 s
91738776 s

V mém pokročilém věku by už mnoho lidí mohlo pochybovat o mé plodnosti. Sama jsem se považovala za ženu, která má chvíli před přechodem, a proto jsem se rozhodla, že si ještě naposledy užiji trochu zábavy.

Manžel přišel s rozvodovými papíry už před mnoha lety, a najednou jsem začala mít pocit, že mi život příliš rychle utíká. To byl jeden z důvodů, proč jsem ve svém věku vyrazila do klubu, kde jsem si zvyšovala sebevědomí přítomností mladých mužů. Naposledy se ale stalo něco, co by nikdo nečekal. Po diskotéce, jsem si přivedla domů mladého studenta Marka. Po pár týdnech jsem zjistila, že jsem těhotná a přede mnou bylo velké rozhodnutí.

Říkal, že jsem na svůj věk atraktivní

Nemusela jsem na Marka dělat dlouho oči, aby za mnou přišel a pozval mě na drink. Byl sebevědomý a vypadal, že mu konverzace se mnou nedělá žádný problém. Se svým věkem se mi svěřil až později, a trochu mě tím zaskočil. Najednou jsem si připadala jako seniorka, která se na stará kolena snaží svádět mladého kluka. On s mým věkem neměl žádný problém. Naopak tvrdil, že jsem milá, atraktivní, a že má rád inteligentní starší ženy. Jeho chování mi lichotilo, a tak jsme posilnění alkoholem skončili u mě doma.

Zdroj: 123RF.COM

Ráno jsem si to vyčítala

Když jsem se ráno probudila a uviděla před sebou jeho tvář, udělalo se mi úzko. Připadala jsem si, jako kdybych ho zneužila. Uvařila jsem mu kávu a s provinilým výrazem jsem ho poslala domů. O pár týdnů později jsem ale zjistila šokující novinky. Menstruace se nedostavila v předpokládaném termínu, a tak mě napadlo, že přechod už je na cestě. Navštívila jsem svou lékařku, která poté s trochu udiveným, ale i pobaveným výrazem prohlásila, že budu maminka. Když jsem se tu novinku dozvěděla, polil mě pot. Paní doktorka si totiž neuvědomovala, že otec je teprve mladičký student, který nejspíš nemá tušení, jak se o děti starat.

Jeho přístup mě ohromil

Vytočila jsem v mobilu jeho číslo a domluvila si schůzku. Byl překvapený, že volám, ale těšil se na naše setkání. Čekala jsem vztek a šílenou reakci. Místo toho ale ztěžka polkl, podíval se do země, a pak znovu na mě. Řekl mi, že mě nemiluje a neumí si představit společné bydlení. Vzápětí však dodal, že je připravený převzít zodpovědnost a o vše se finančně postará. Zůstala jsem jako opařená. Naprosto v tu chvíli předčil moje očekávání a potěšil mě svými vyspělými názory. Od naší schůzky je to už delší čas a Marek mi zatím několikrát zavolal, zeptal se, zdali něco nepotřebuji. Sice své dítě budu vychovávat sama, ale jsem šťastná, že se k celé situaci postavil jako chlap a je připraven nás finančně zajistit.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články