Martin: Kamarád se zamiloval do mé sestry. Bojí se jí to říct

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zdroj: 123RF.COM

Nikdy jsem si nemyslel, že budu prožívat něčí emoce tak silně. I s vlastní láskou jsem měl dost starostí, než jsem se oženil. Mám skvělou manželku a syna. Lásku bych samozřejmě přál i svým nejbližším, jenomže mi nepřijde správné do něčího života tak zasahovat. Mého kamaráda Marka je mi ale opravdu líto. Přitom, kdyby se trochu pochlapil, asi by měl šanci.

Můj kamarád

Markovi je dvacet pět let. Minulý rok dostudoval bakaláře na vysoké škole informatiky. Začal pracovat jako počítačový technik v jedné menší firmě v nedalekém městě. To, že miluje techniku, z něj ale nedělá nudného chlapa, co sedí jen za počítačem. Marek totiž bydlí s rodiči na chalupě a zastane hodně práce, na kterou oni už nestačí. Sečteno a podtrženo je to hodný milý a vtipný kluk, který si dokáže vydělat peníze hlavou, ale jeho ruce se žádné práce také nebojí.

Moje sestra

Zdroj: 123RF.COM

Moje sestra Romana je o dva roky starší. Před rokem se rozešla s přítelem, který jí bil. Právě proto bych jí přál někoho, kdo se o ni postará. Romana zůstala bydlet v domě po rodičích, často jí navštěvuji. Bydlel jsem s ní, než jsem se oženil. Ona si proto často stěžuje, že je ve velkém domě dost sama. Baví ji fotografování, věnuje se i střihu videí, což je pro holku dost netypické. Marka přede mnou často obdivuje, protože on jako počítačový technik videím i fotkám dost rozumí.

Romana tedy nikdy nepřiznala, že by se jí Marek líbil, je to můj kamarád, se kterým se párkrát viděla, když s námi byla někde venku. Ale na můj vkus o něm mluví až dost. Na druhou stranu Marek mi bez okolků řekl, že moje sestra je opravdu krásná dívka – což je beze sporu pravda – a že by si s ní dal říct. Z počátku to byla spíš sranda, hloupé narážky, které jsem nebral vážně. Teď o ní ale básní už déle, než rok. A navíc doslova přiznal, že ji miluje a nemůže na ní přestat myslet.

Co mám dělat?

Stal jsem se tedy jakýmsi prostředníkem mezi nimi. Jenomže je nemohu dát dohromady. Za prvé mi to nedovolí moje svědomí, za druhé mám od Marka nakázáno o tom celém mlčet. Připadá si trapně a neustále se bojí mojí sestru někam pozvat. Je mi jich obou tak líto.

Marek se zkrátka zasekl na mrtvém bodě, protože myslí na dívku, kterou nedokáže oslovit. Moje sestra se zase nového vztahu bojí, po tom, co prožila se svým bývalým. Vím ale, že s Markem by se měla dobře a že by o něho možná i zájem měla.

A já jako spokojeně zamilovaný muž prožívám tuhle nevyslovenou lásku s nimi a nevím, jak se zachovat, aby měl jejich příběh šťastný konec. Měl by člověk v takové situaci zasáhnout, nebo spíše nechat věcem volný průběh?

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články