Marta (58): O jeho druhé rodině jsem se dozvěděla až po jeho smrti

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena plac nevera
zena plac nevera

František byl vždy tak trochu tajnůstkář. Rád mi připravoval různá překvapení, hodně věcí si nechával pro sebe do poslední chvíle a já s tím neměla žádný velký problém. Takový on prostě byl a já ho milovala. Vzali jsme se, když nám bylo oběma třicet a žili spolu šťastně, dokud mi ho hloupá autonehoda nevzala.

Jeho největší tajemství se prozradilo až dva měsíce po smrti, kdy jsem zjistila, že ve své závěti odkázal část našeho společného majetku pro mě dvěma neznámým lidem. Začala jsem proto pátrat po tom, odkud je znal a přišla na něco, co mě zaskočilo.

Stále ho miluji a nechápu, proč mi to neřekl

Františkovu smrt jsem dlouho oplakávala. Možná i proto jsem se musela v závěti tak trochu rýpat, abych zjistila skutečnou pravdu. Napůl inteligence a napůl náhody mě dovedly až k ženě v mém věku, která se ukázala být matkou obou osob ze závěti. Mladík na onom papíře se totiž pyšnil stejným jménem, zatímco dívka se stihla provdat a mě proto nenapadlo si oba spojit jako sourozence.

Zdroj: 123RF.COM

Jejich matka mi potvrdila to, co jsem si myslela. Můj manžel byl otcem obou dětí. Jejich otcem se stal dávno předtím, než si mě vzal a nikdy mi neřekl, že přede mnou měl tak vážný vztah. Na děti prý ale pravidelně posílal peníze a prosil jejich matku, aby o jejich vztahu pomlčela.

Nechtěl mě ranit. Přitom neudělal nic špatného

Rozešli se, protože jim to zkrátka neklapalo. Nechtěl, abych o jeho rodině věděla, protože mi nechtěl ublížit a také se bál, že bych měla starosti o peníze. O děti se totiž rozhodl postarat. I v dospělosti jim posílal na účet peníze, ačkoli je oba opustil, když byli malí, a nikdy se s nimi později nesetkal.

Měl mi to celé říct, pochopila bych jeho činy. Takhle jsem se dlouho trápila s tím, proč odkázal část svého majetku někomu, o kom jsem v životě neslyšela a přehrávala si v hlavě nesmyslné scénáře. I když jsem na něho za tu lež a tajemství naštvaná, jeho dobré srdce mě na druhou stranu přesvědčilo, že jsem ho milovala opravdu neskutečně a že mi bude chybět každým dnem čím dál víc.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články