Markéta: Spím s nevlastním otcem a abych mlčela, koupil mi auto

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
spimsotcem
spimsotcem

Pro některé to musí být šok, pro mě je to normální věc. Svého otčíma jsem poznala, když mi bylo šestnáct let. Moje matka začala pít, protože můj pravý otec zemřel na rakovinu. Našla si jiného, ale byl to grázl. Měl peníze, tak se mamce hodil. Jenomže on měl zájem hlavně o mě.

Zdroj: 123RF.COM

S mojí mamkou máme velmi komplikovaný vztah. Byla na mě vždy moc přísná a nemohla jsem se jí s ničím svěřit. Žila jen pro otce a já byla v rodině ta navíc. Když mi bylo deset let táta onemocněl, a i když bojoval, tak za tři roky zemřel a my zůstaly samy. Padly na nás dluhy, hypotéka a matka začala pít. Nebyla s ní řeč a pak si našla Karla. Bohatý a docela pohledný chlap, nechápala jsem, co na matce vidí. Jednou jsem poslouchala jeho telefonní hovor a slyšela, že si objednává prostitutku. Přišla jsem za ním a začala mu vyhrožovat. Od té doby to takto funguje. Já dostanu peníze, mobil, dovolenou, všechno, co chci, jen abych mlčela.

Alespoň se zajímá

Zdroj: 123RF.COM

Zprvu mi to přišlo odporné, ale pak mi to bylo nějak tak jedno. O žádném zneužívání se mluvit nemohlo, protože jsem už dospělá. Matka neustále pije, a i když vypadá dobře, tak je úplně mimo. Kdykoliv když odejde do práce, tak to děláme v jejich posteli. Vím, že to není správné, ale vyhovuje mi to. Dostávám tučné kapesné a cokoliv, co si řeknu. Matka mi odmítla zaplatit školu a nechala by mě pracovat jako uklízečku. Nezajímají ji moje známky, ale Karel, ten se stará. Možná až moc. Nejhorší na tom je, že se mi to i líbí. Neberu ho vůbec jako svého nevlastního otce, ale spíš jako kamaráda. I když pořád matku podvádí, tak se o nás postará a je vlastně jediný, kdo kupuje jídlo a platí účty.

V ten moment mě napadlo, že to takhle nemůže jít dál, moje matka se musí jít léčit. Začala jsem vyhrožovat Karlovi, že jí všechno řeknu. On se smál, že mi to stejně neuvěří a jí tím jen povzbudím k pití. Dodnes nevím, proč jí to Karel vše trpí. Asi mu vyhovuje ženská, co se na nic neptá a ničeho si nevšimne.

Mlčet a nic neříkat

Takto náš zvrhlý vztah držíme pod pokličkou, ale jednou to málem prasklo. Matka se vrátila z práce dřív, asi ji vyhodili, protože byla úplně na mol. Zahlédla nás společně v koupelně, ale asi jí nedošlo, co pořádně viděla. Snažila jsem se s ní o tom dříve mluvit, že se na mě Karel divně dívá. Na to mi řekla, ať jí donesu víno a držím hubu. Tak jsem ji držela. Jednoho dne mi na stůl položil klíčky od staršího BMW a řekl mi, že když budu mlčet, můžu mít co chci. Je to špatná věc, ale já mám alespoň co jíst, a můžu dokončit školu. Až budu starší tak se odstěhuji a budu mít od nich obou klid.

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články