Marie: Jsem zoufalá. Můj ex využívá syna k „balení“ žen

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
selfiesezenou
selfiesezenou

Když skončí vztah, ve kterém jsou děti, mělo by být v zájmu obou rodičů dělat maximum pro to, aby byly děti šťastné. Mariin bývalý si ale z jejich společného syna udělal nástroj na „balení“ nových žen.

Chce být sám

Přiznám se, že pořádně ani nevím, proč jsme se rozešli. Libor prostě jednoho dne přišel s tím, že se ve vztahu dusí, a že chce být sám a poznávat nové lidi. Snažila jsem se krizi zažehnat, ale stál si za svým. Chce být sám.

Jakmile se odstěhoval, dal si inzerát do internetové seznamky. Upozornil mě na to kamarád. Přiznám se, že mi z toho nebylo úplně nejlíp. Znamenalo to pro mě, že mě opravdu nemiluje, když jde hned hledat náhradu.

Vzorný táta

O našeho 4letého syna se staral vzorně. Bral si ho poměrně často a vždycky spolu něco podnikali. Jezdili do zoo, do dětského centra, na koupaliště. Malý Davídek je šikovný a na svůj věk vyspělý kluk. Učí se anglicky a chodí do tanečního kroužku.

Vždycky od táty přijde nadšený a vypráví, co všechno zažil a kolik má nových kamarádů. V tuto chvíli mi to ještě nepřišlo nijak extra divné, Davídek je kamarádský a nové přátele si hledá snadno. Byla jsem ráda, že má s tátou dobrý vztah.

Zdroj: 123RF.COM

Ovšem když jsem pak viděla fotky z těchto akcí na sociálních sítích, nevěřila jsem vlastním očím. Byly na nich totiž nejen Libor s Davídkem, ale pokaždé také nějaká žena s dětmi. Některé se na akcích opakovaly, jiné ne. Na několika fotkách jsem dokonce viděla, jak se Libor s některými ženami líbá. Po zhlédnutí těchto fotek a přečtení několika komentářů mi to došlo.

Nemohla jsem tomu uvěřit. On bral našeho 4letého chlapečka na svá první, druhá, třetí rande s neznámými ženami a ještě se s ním chlubil. Prostě na něj ty ženské balil. Od Davídka jsem se později dozvěděla i to, že u některých „tet“ byli doma a u některých dokonce i přes noc.

Ještě z toho nemá rozum

Rozhodla jsem se probrat to s Liborem. Řekl mi ale jen to, že s kým se schází je jeho věc. O malého je postaráno vždycky dobře a vždycky se dobře baví. „Stěžoval si snad někdy na něco? Nestěžoval,“ uzavřel debatu Libor.

Snažila jsem se mu vysvětlit, že dělá klukovi v hlavě zmatek a totálně převrací hodnoty a náhled na mezilidské vztahy. Vždyť tímto stylem bude považovat za normální, že tatínek může líbat cizí tety, které vidí poprvé v životě a dokonce u nic přespávat, pokaždé u jiné. Navíc ty ženy pořádně nezná ani sám Libor, neví, co jsou zač. A i přesto k nim tahá 4leté dítě. Na to mi řekl jen to, že David je ještě malý a tyhle věci nevnímá. A já jsem prý zbytečně hysterická.

Jak tomu zabránit?

Jsem zoufalá. Vůbec nevím, co mám dělat. Jak mám udělat, aby si ho nemohl vzít a dělat si z něho balicí nástroj?
Popravdě jsem už uvažovala i o tom, že se s Davídkem odstěhuji někam hodně daleko, aby se k němu Libor vůbec nedostal. Opravdu nevím jak mám křehkou dušičku svého chlapečka ochránit.

Autor: Jana Janáčková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články