Marek (44): Chtěl jsem zapracovat na své postavě, manželka požádala o rozvod

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zivotnistyl
zivotnistyl

Nic se nemá přehánět. Ani to dobré. Přesvědčil jsem se o tom, když jsem se před třemi lety rozhodl začít cvičit. Manželka s dětmi ode mě odešla, moje láska ke cvičení přerostla mojí lásku k nim. Vyčítám si to, ale už se to nedá vzít zpátky.

Připadal jsem si jako nechutný chlap, který váží o třicet kilo víc, než by měl. Rozhodl jsem se proto, že začnu poctivě cvičit, protože jídla jsem se vzdát nedokázal, ani když jsem zkoušel nejrůznější diety a odborníky.

Začal jsem chodit pěšky z práce, manželka ze mě měla radost

Z práce jsem to měl tři zastávky autobusem a tak jsem se rozhodl začít tím, že budu chodit pěšky. Domů jsem se tak vracel o půl hodiny později, čekalo mě dobré jídlo od manželky a její radost. Pobyt na čerstvém vzduchu mi dělal dobře a tak jsem začal chodit po večerech běhat.

Každý den jsem strávil hodinu v parku. Jelikož jsem měl časově dost náročnou práci, kterou jsem dodělával po večerech doma, vlastně šlo o jeden z mála okamžiků, kdy jsem měl volno pro rodinu. A já ho začal trávit cvičením.

Volné dny jsem strávil v posilovně. Začal jsem o cvičení mluvit i doma

Dmitriy Shironosov/123RF.COM

Když žena plánovala na volný víkend výlet s dětmi, poslal jsem je pryč samotné, chtěl jsem jít cvičit. Sport se pro mě stal velkým koníčkem a měl jsem ze sebe opravdu dobrý pocit. Jídlo jsem si dopřával víc s chutí, a i když se na mé váze prvních pár měsíců nic moc nezměnilo, já se cítil opravdu dobře.

Začal jsem o cvičení mluvit i doma. Dokonce jsem manželce doporučil, které cviky jsou podle trenérů vhodné na některé partie. Tím jsem se jí zřejmě dotknul. Nechtěl jsem naznačit, že má velký zadek, spíše jsem chtěl pro cvičení parťáka, ale bohužel to byl počátek našeho rozvodu.

Já jsem chyběl, tak si žena našla náhradu

Když se mi manželka přiznala, že mě podvedla, byl jsem naštvaný, chtěl jsem s ní ale o problému mluvit a odpustit jí. Po zjištění, že to přikládá za vinu mně, jsme se hodně pohádali. Prý že ji ponižuji, není pro mě dokonalá a čas raději trávím s činkou než s ní a dětmi. Měla pravdu, ale byla to ona, kdo zahnul. Tak jsem to viděl tenkrát a úměrně tomu jsem reagoval.
Pozdější omluvy byly k ničemu. Po té hádce požádala o rozvod. Ačkoli jsem prosil a sliboval, že přestanu s cvičením úplně, nic nepomohlo, náš vztah už se zkrátka nedal nahradit. S dětmi se vídám a s ženou vycházíme. Pořád ji miluji, ale ona ke mně ztratila veškerou lásku a bere mě jen jako otce svých dětí. S cvičením jsem nepřestal. Naplňuje mě, když je mi smutno, a to je mi teď bez mojí rodiny každý den.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články