Magda (40): Z milenky mého manžela se stala moje nejlepší kamarádka

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
kamaradky
kamaradky

Minulý rok jsme s manželem oslavili patnácté výročí našeho manželství. Zatímco já mu jako dárek pořídila luxusní hodinky, on mi připravil nepříliš příjemné překvapení: přiznal se k nevěře. Celý život se najednou zbortil jako domeček z karet a veškeré mé životní jistoty se rázem rozplynuly jako pára nad hrncem…

Ničeho jsem si nevšimla

Manželův poměr trval více než rok. A víte co? Já si vůbec ničeho nevšimla! Teď zpětně kroutím hlavou sama nad sebou, že jsem byla tak slepá, že mě netrkl do očí ani jeden z jasných náznaků: pozdní příchody z práce omlouvané tím, že je toho hodně. Víkendové šichty navíc, které manžel opět odůvodnil tím, že vydělá nějakou korunu navíc. V ložnici to mezi námi bylo stále stejné a mě ani ve snu nenapadlo, že manžel žije dvojí život: jeden se mnou a našimi dětmi a jeden se svou milenkou.

Zdroj: 123RF.COM

Romantická večeře a svůdné prádlo

V den našeho patnáctého výročí jsem pro nás zamluvila stůl v restauraci, kde výročí slavíme už několik let. Koupila jsem si nové šaty, manželovi vybrala ne zrovna levné hodinky, na jejichž pořízení jsem musela šetřit ze čtyř výplat. Abych ho překvapila ještě více, nechala jsem se zlákat i ke koupi svůdného spodního prádla, které jsem měla na sobě připravené na okamžik, až se z večeře vrátíme domů.

U večeře mi manžel přišel nervózní, což jsem ale přičítala tomu, že slavíme takový menší milník v našem společném životě. Nečekala jsem, že u druhého chodu přijde s něčím, čím mi naprosto vyrazí dech.

Zdroj: 123RF.COM

Neunesl tíhu svědomí

Pamatuji si ten okamžik úplně jasně: manžel si povolil kravatu u košile, odložil příbor, z plna hrdla se napil vína a poté mi řekl, že má už více než rok poměr se svojí kolegyní z práce. V ten okamžik příbor z rukou vypadl i mně, za což jsem si vysloužila pozornost několika dalších hostů, kteří se zvědavě ohlíželi za zvukem. Manžel pokračoval ve svém přiznání: jmenuje se Mirka, je o tři roky mladší než on a nastoupila k nim do firmy před dvěma lety. Padli si do oka a najednou to bylo. Když to na mě všechno vysypal, evidentně se mu ulevilo, čelo orosené potem, ruce roztřesené, že se kvůli nim lehce pocintal vínem, kterého se chtěl napít. Mně se ale naopak přitížilo. Velmi.

Setkání s manželovou milenkou

Zdroj: 123RF.COM

Nemohla jsem manželovo přiznání rozdýchat. Jeho slova a především činy mě nesmírně zklamaly. Další rána přišla v okamžik, kdy mě vyhledala samotná Mirka – manželova milenka totiž jednoho dne zazvonila u našich dveří s přáním si se mnou promluvit. Chtěla jsem ji beze slova vyrazit, ale nejsem ten typ povahy, proto jsem ji vyslechla. Ačkoli to byla milenka mého muže, byla to sympatická žena mého věku. Kdybychom se poznaly kdekoli jinde a především za jiných okolností, mohly z nás být kamarádky. Ale takhle…?!

Slovo dalo slovo…

Mirka se mnou toho dne jednala narovinu, a toho jsem si na ní cenila. Odešla, aniž bych jí cokoli řekla. Mě to ale nedalo a týden poté jsem ji pozvala na kávu. Nikdy bych nevěřila tomu, že si budu tak báječně rozumět s ženou, se kterou mě můj manžel podváděl. A přece se tak stalo. Manžela jsem opustila a zažádala o rozvod. V té době mi ze všech nejvíc pomáhala právě Mirka, která se stala mou obrovskou oporou. Je to možná výsměch osudu a kdekdo nad tím bude nevěřícně kroutit hlavou, ale z nás dvou se staly nejlepší kamarádky. Možná i proto, že teď máme jednoho společného nepřítele…

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články