Lucie (36): Místo na romantickou večeři mě vzal na zvláštní místo. V šatech jsem se tam cítila hloupě

od Adéla Vocetková
Zdroj: Shutterstock

Lucie a Leoš měli oslavit první výročí jejich vztahu. Lucie se těšila, protože jí přítel naznačil, že spolu prožijí výjimečný večer. Koupila si drahé šaty v domnění, že půjdou na romantickou večeři do luxusního podniku u nich ve městě.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Lucie si s přípravami na oslavu jejich výročí dala záležet. Zašla ke kadeřnici, slušivě se ustrojila a nemohla se dočkat večera stráveného ve dvou. Ten nakonec dopadl úplně jinak, než si představovala.

Celý měsíc naznačoval, že na ten večer nezapomenu

První výročí vztahu se blížilo a Lucie od přítele celý měsíc poslouchala narážky, že na ten večer, kdy spolu výročí oslaví, rozhodně nezapomene.

„Možná jsem hloupá, ale v jednu chvíli mě dokonce napadlo, že by mě mohl požádat o ruku,“ svěřuje se v e-mailu Lucie. „Byla jsem nervózní a dala si záležet, abych ten večer vypadala sakra dobře.“

Dny ubíhaly a Lucie se nemohla dočkat. Skutečně si myslela, že když to její přítel pořád tak nadhazuje, že to bude nezapomenutelný večer, že třeba opravdu přijde ten prstýnek.

Utratila jsem spoustu peněz za šaty a kadeřnici. Chtěla jsem vypadat dobře!

„Běžně o sebe dbám, ráda vypadám pěkně,“ píše Lucie. „Ale při příležitosti našeho výročí jsem si dala obzvláště záležet, aby mi to slušelo,“ dodává.

Koupila si drahé šaty, ve kterých se sama sobě zdála neodolatelná. Zašla ke kadeřnici, kde se nechala učesat, a nevynechala ani návštěvu kosmetičky.

„Nebylo to nejlevnější, ale já stále v hlavě měla představu žádosti o ruku. Nechtěla jsem nic podcenit,“ přiznává Lucka.

Místo na romantickou večeři mě vzal na místo, kde jsem se cítila hloupě

Nastal den D. Lucie dle domluvy měla na svého přítele počkat doma, kde ji měl vyzvednout. Nachystala se a těšila se na dobrou večeři při svíčkách a romantické hudbě.

„Vyzvedl mě přesně na čas,“ popisuje daný večer. „Když mě viděl, jak jsem oblečená a načančaná, prohodil poznámku, že jsem se nemusela tak fintit, že tam, kam jedeme, to bude jedno,“ pokračuje.

Pro Lucii byl šok, když ji přítel místo na romantickou večeři do nóbl podniku vzal na metalový koncert, kde se v šatech, lodičkách a s účesem od kadeřnice cítila nepatřičně.

Na tohle výročí nezapomenu. Jsem zklamaná

„Čekala jsem cokoli, ale metalový koncert rozhodně ne,“ píše Lucka zklamaně. „Věděla jsem, že přítel tuhle hudbu poslouchá, ale nenapadlo by mě, že naše první výročí strávíme na místě, kde nějaká kapela řve do mikrofonu, a přitom to zní, jako by někdo zvracel,“ zoufá si.

Na tohle výročí Lucie opravdu nezapomene. Nejenže se nedočkala žádosti o ruku, ale zároveň se několik hodin cítila hloupě, protože v šatech a botách na podpatku mezi ostatními jasně vyčnívala a stala se středem pozornosti.

„Jsem zklamaná, kdežto přítel byl nadšený, že jsme jeho koníček sdíleli společně,“ píše Lucka. „Nedávám to najevo, ale je mi to moc líto.“

Autor: Nikol Kolomazníková

Související články