Lenka (43): Lásce na kilech nezáleží: Myslela jsem si, že jako baculka nemám na lásku nárok

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zena
zena

Každý jsme nějaký – jeden úzký, druhý široký, jeden nízký, druhý vysoký, jeden hubený jako lunt a druhý při těle. A víte co? Je to vlastně úplně jedno! Pokud jde o lásku, té na kilech nezáleží. Šanci na ni má úplně každý, ať už je jakýkoliv.

Začtěte se společně s námi do příběhu, který nám do e-mailu poslala paní Lenka. Ta si dlouhé roky myslela, že se kvůli své postavě lásky nikdy nedočká.

Vždycky jsem měla problémy s nadváhou

„Už jako malé dítě jsem se potýkala s váhovými problémy. Narodila jsem se jako baculaté miminko, u kterého se každý rozplýval nad těmi roztomilými buclatými tvářičkami. Když jsem ale byla starší, přestala být moje oplácanost roztomilá, naopak se stala mojí přítěží,“ vysvětluje paní Lenka. Nezapomene se ve svém e-mailu zmínit ani o tom, že ji spolužáci na základní škole kvůli její postavě často šikanovali. „Dávali mi nejrůznější přezdívky a často si mě kvůli mé váze dobírali. Nebyly to zrovna nejpříjemnější roky mého života,“ přiznává se.

Zdroj: 123RF.COM

Vždycky tu byla nějaká, která byla hubenější než já

Ve svém e-mailu dále píše o tom, že když dospěla do věku, ve kterém se začínala zajímat o chlapce, neměla v lásce příliš štěstí. Byla skálopevně přesvědčená o tom, že za neštěstí v lásce může její postava.

„Zatímco moje kamarádka, se kterou jsem vyrůstala, střídala kluky jako ponožky a každou chvíli měla někoho nového, já jsem měla problém, aby si se mnou nějaký kluk vůbec něco začal,“ popisuje paní Lenka, jak byla dlouhé roky nešťastná a utvrzovala se v tom, že lidé s nadváhou zkrátka nemají na lásku nárok.

Zdroj: 123RF.COM

Myslela jsem si, že si ze mě dělá legraci

„Během svého života jsem sice měla několik vztahů, ale žádný z těch mužů, se kterými jsem měla tu čest, mi nedokázal nabídnout to, co od svého partnera očekávám. Během těch let jsem se několikrát přesvědčila o tom, že jsou muži jeden jako druhý a jde jim především o vzhled,“ píše Lenka. „Když se proto v mém životě objevil Václav a viditelně o mě projevoval zájem, zpočátku jsem si myslela, že si ze mě jenom dělá legraci.“

Paní Lenka Václavovy pokusy o sblížení dlouho ignorovala. Myslela si totiž, že to s ní nemyslí vážně a nemohla uvěřit tomu, že by zrovna o ni mohl projevit zájem tak pohledný muž. Kvůli svému přesvědčení, že lidé s nadváhou si lásku nezaslouží, ho dokonce málem od sebe odehnala.

Málem jsem udělala obrovskou chybu

„Zpočátku jsem nevěděla, že jsou Václavovy úmysly čisté,“ přiznává se Lenka. Proto jsem ho odmítala, jednoduše jsem se bála zklamání a zlomeného srdce, které jsem během svého života zažila už několikrát. Václav se ale nevzdal a nadále mě přesvědčoval o tom, že o mě skutečně má zájem bez ohledu na to, kolik vážím,“ píše Lenka.

Zatímco na začátku svého e-mailu byla Lenka přesvědčena, že láska baculatým lidem nepřeje, v jeho závěru již přesvědčivě dodává, že lásce na kilech nezáleží a nárok na ni mají úplně všichni.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články