Lenka (38): Viděla jsem manžela vycházet ze sousedčina bytu, ten to popírá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
manzelstvi
manzelstvi

Někdy je lepší říci pravdu. Lež se totiž snadno pozná a navíc vyvolá milion dalších otázek. Můj muž Tomáš mi lhal a já kvůli tomu získala podezření, že mě podvádí. Přitom stačilo, aby řekl pravdu a všechno logicky objasnil. On ale zapírá, takže jaká je jiná verze, než že mi tají něco závažného?

Se sousedy jsme měli vždy dobré vztahy. Bydlíme v přízemí naproti dalším dvěma bytům. V jednom bydlí postarší pán se psem, kterého denně vídáme na chodbě. V dalším asi třicetiletá žena s manželem a dvěma dětmi. A právě ona se stala předmětem našich hádek.

Přišla jsem domů dřív a viděla něco, co manžel popírá

Zdroj: 123RF.COM

Ten den byla v práci vyhlášena inventura a já se dostala domů asi o dvě hodiny dřív. Zastavila jsem u schránek a vybrala poštu, všimla jsem si ale, že manžel vyšel z bytu sousedky. Nevšiml si mě, zamířil zpět k nám do dveří. Vybrala jsem poštu a v domnění, že se doma něco stalo a on potřeboval pomoc, jsem se šla muže zeptat, co potřeboval.

Už při přivítání polibkem mi ale přišlo všechno v pořádku. Nic se nerozbilo, žádný zjevný důvod, proč by se můj muž musel potloukat po cizím bytě. Nebrala jsem to ale nijak vážně a zeptala se, co u sousedů potřeboval. Odpověděl, že jsem se asi spletla, protože on je prý celý den doma.

Sousedka tvrdí něco jiného

Zdroj: 123RF.COM

Pojala jsem podezření, protože přece nejsem tak slepá, abych si spletla cizího muže s vlastním manželem. O den později jsem navíc mluvila s onou sousedkou, která přiznala, že u ní můj muž byl. Prý potřeboval půjčit jakési nářadí. Kromě toho, že byla při odpovědi značně nervózní, došlo mi, že je to nesmysl. Manžel má doma skvěle vybavený stůl plný všeho, co může domácí kutil jenom potřebovat. Soused si naopak často půjčuje nářadí od nás.

Její manžel navíc řekl, že o celé události nic neví. Sousedka tvrdí, že nebyl doma a tak mému muži nedala nic, protože netušila, kde doma mají nářadí schované. Celé je to natolik zamotané, že je mi jasné, o co tu jde. Když jsem nadhodila, co sousedka řekla, můj manžel si najednou zázračně vzpomněl, že u nich doma opravu byl pro kladivo.

Kladivo, kterých má doma asi deset… A to si vážně myslel, že mu na to skočím? Bohužel se se mnou o celé události nechce bavit. Kdykoli téma jenom nadhodím, mění směr konverzace a slovu sousedka se vyhýbá. Nevím, zda mu nevěru odpustit a dělat, jako by nic, nebo se dál dožadovat vysvětlení.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články