Lenka (35): Předstírala jsem nezájem a on mě bez mrknutí oka nahradil za jinou 

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
opustil me
opustil me

Můj vztah s Martinem byl pravděpodobně od začátku jedna velká chyba. Bohužel mi ale trvalo příliš dlouho to pochopit. Možná jsem ho opravdu milovala, možná jsem se bála samoty, možná jsem jenom nutně potřebovala něčí pozornost. Ať už jsem s ním byla z jakéhokoli důvodu, nakonec se ukázalo, že o mě nikdy nestál.

Seznámili jsme se, když jsem dávala auto do servisu. Čekali jsme oba jenom na informaci o tom, kdy se můžeme pro své auto vrátit. Dali jsme se do řeči a ačkoli jsem měla pocit, že vlastně nemá zájem si se mnou povídat, skončilo to pozváním na kávu z jeho strany.

Rande bylo nudné, ale někdo o mě konečně projevil zájem

I když jsme se většinu času na první schůzce věnovali řečem o opravovaných autech, měla jsem pocit, že o mě někdo projevil zájem už tím, že se mnou šel ven. Proto jsem na konci schůzky souhlasila, že se sejdeme znovu. Další rande bylo o něco zábavnější, protože auta už jsme měli oba doma. Po několika takových schůzkách jsme se dali dohromady a po půl roce scházení se sestěhovali.  

Snažila jsem se držet krok se vším, co Martin řešil. Jenomže jsem brzy přišla na to, že on řeší pouze to, co chce on. Sice mi říkal, že mě miluje, dokazoval to ale jenom fyzicky. Milování v posteli ale nebylo vše, co jsem chtěla ve vztahu zažít. Kdykoliv jsem mluvila o něčem, co zajímalo mě, on změnil téma. 

Zdroj: 123RF.COM

Rozhodla jsem se ho ignorovat tak, jako on mě

Myslela jsem, že když mu dám najevo, že mě jeho témata nezajímají, začne třeba být pozornější. Jenomže jsem se mýlila a měla jsem si to uvědomit hned na začátku. Vlastně se mnou byl jen proto, že s někým chodil. Jakmile zjistil, že mě nezajímá, začal chodit pozdě domů, ve dveřích jsme se jenom pozdravili a brzy se mi přiznal, že si našel někoho jiného. Prý proto, že si s ní zkrátka rozumí víc.

Podle toho, že mě jeho slova až tak nemrzela, mi došlo, že láska v tomhle vztahu hrála jenom malou roli. Jenomže on byl jediným, kdo se ke mně kdy choval hezky. I když vím, že to bylo jenom pro jeho dobro, nikdy jsem nezažila nic podobného. Teď jsem sama a doufám, že natrefím na někoho, kdo mě bude mít rád a bude se zajímat o to, co dělám a čeho bych chtěla v životě dosáhnout. 

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články