Lenka (28): Moje matka svádí mého přítele, její jízlivé řeči už déle nesnesu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena matka
zena matka

S matkou jsme nikdy neměli kdovíjaký vztah, vždycky jsme se ale tak nějak vzájemně respektovaly. To, co ale předvádí poslední dobou, mi neskutečně pije krev. Matka totiž dostala pocit, že po smrti táty chytila druhý dech a začala svádět mého přítele. A to klidně i přede mnou!


Jsou to čtyři roky, co tatínek odešel. Matka sice nějakou dobu truchlila, ale pak se oklepala a začala si zase užívat. Dle jejích slov je ještě mladá na to, aby se z ní stala zapšklá vdova, která sedí doma u seriálů a háčkování. Začala si užívat s mladými muži, kteří jí zvedají sebevědomí. Nic by mi do toho nebylo, kdyby si nebrousila zuby na mého Honzu.

Začalo to maličkostmi

Zdroj: Todd Arena/123RF.COM

Když jsem mámě Honzu poprvé představila, byla jsem z toho nervózní. Měla jsem strach, jestli si sednou a jestli si budou rozumět. Obavy ze mě ale okamžitě spadly, protože si vzájemně notovali a mě to moc hřálo u srdce. Honzu jsem milovala, byli jsme spolu půl roku a zdálo se, že je to mezi námi vážné.

Asi při třetí návštěvě u matky doma, kam nás pozvala na oběd, jsem si začala všímat zdánlivě nevinných maličkostí z matčiny strany. Například když Honzovi servírovala jídlo, sáhla mu na rameno. Když mu podávala kávu, zavadila o jeho ruku. Někdo by to přešel a myslel si, že je to náhoda, jenže ve mně začal hlodat červíček pochybností.

Zvala nás stále častěji

Matka nás k sobě začala zvát stále častěji. Mělo mě to těšit, že s mým přítelem tak rozumí, ale bohužel tomu tak nebylo. Od letmých doteků totiž přešlo k přímému flirtování. Matce vůbec nebylo hloupé dávat Honzovi návrhy přímo přede mnou. Tuhle nějaká lichotka, tamhle poznámky na jeho vypracovanou postavu, posléze mu navrhla, že někdy může přijít na kus řeči i beze mě. Honza se tomu jen smál a podle mě to bral jako legraci, ale já poznala matčin výraz: vydala se na lov a její cíl zněl jasně – dostat ho!

Dělá se mi z toho zle

Po jedné z dalších, pro mě velmi nepříjemných návštěv, jsem matku požádala, jestli by toho mohla nechat. Řekla jsem jí, že si nepřeji, aby s Honzou takhle mluvila a už vůbec, aby ho sváděla. Matka se mi ale jen vysmála a odpověděla mi, že jestli mě má opravdu tak rád, nic se nestane. A jestli ne, tak alespoň poznám, že není ten pravý. Z jejích slov mi bylo zle.

Samozřejmě toho nenechala a Honzu provokuje dál. Její jízlivé a nechutné řeči, kterými se ho snaží svádět a flirtovat s ním, jsou na mě opravdu moc. Nevím, jak dlouho to ještě vydržím. Honzu miluji, ale on si s matkou rozumí a neustále chce, abychom k ní chodili na návštěvu, nebo abych ji pozvala k nám. Nevím, jak z toho ven…

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články