Laura (35): Raději budu sama než nešťastná. Bez manžela je mi teď mnohem lépe

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena 2
zena 2

Vdávala jsem se jako naivní mladá holka. Bylo mi nějakých dvaadvacet, když jsem se v kostele před zrakem božím zavázala k tomu, že strávím svůj život po boku jediného muže. Tenkrát jsem tomu dokonce i věřila. Bohužel čas ukázal, že jsem se nevdala zrovna šťastně.

S manželem to nikdy nebylo jednoduché

Krátce po svatbě mi začínalo docházet, koho jsem si to vlastně vzala. Byla jsem mladá holka, měla jsem od života spoustu očekávání a ve svém věku jsem si ještě chtěla užívat. Nevdávala jsem se proto, že bych musela. Vdávala jsem se z lásky k muži, který byl pro mě tenkrát vším. Myslela jsem si, že i on si mě bere z lásky, postupem času mi ale začínalo docházet, že z jeho strany to z lásky asi nebylo.

Manžel si totiž nevzal partnerku. Vzal si služku. A myslel si, že díky kroužku na mém prstě o mně může rozhodovat. Za kamarádkami do klubu? Zapomeň! Nakupovat oblečení nebo boty? Zapomeň! Věnovat se svým koníčkům? Zapomeň!

Chtěl dítě. Já ne

Čtyři roky po svatbě manžel zatoužil po dítěti. Já jsem se na to však ještě necítila. Dala jsem svůj nesouhlas najevo a dočkala se nadávek. Manžel si zkrátka umanul, že dítě chce a že ho mít bude, i když s tím nebudu souhlasit. Proto jsem se mu musela za dveřmi ložnice podvolit, protože jinak bych měla doma peklo. Bála jsem se ho.

Po půl roce manžel dosáhl svého a já byla těhotná. Brečela jsem pokaždé, když se ve mně dítko hnulo. Slzy mi kanuly po tvářích při každé představě, že porodím vynucené dítě. Dítě, které jsem nechtěla. Netěšila jsem se na něho, ačkoli to malé za nic nemohlo.

Zdroj: 123RF.COM

Vyčítal mi, že máme dítě

Když se syn narodil, manžela velmi rychle touha po dítěti přešla. Najednou mu začalo vadit, že malý pláče. Vadilo mu, že ho v noci budí. Vyčítal mi, že jsem mu zkazila život, že je to moje vina. K synovi se vůbec neměl.

Roky plynuly a s manželem to bylo čím dál horší. Vadila jsem mu já, vadil mu náš syn. A často nám to dával najevo. Když jsem projevila touhu odejít, začal mi vyhrožovat. Před pěti lety rozhodl, že chce druhé dítě, a scénář se opakoval. Já odmítla, on mě donutil. Byla jsem znovu těhotná.

Našel si milenku

Před rokem jsem manželovi přišla na nevěru. Poměr s jinou ženou přede mnou tajil dlouhé tři roky. Nejhorší na tom bylo, že když už jsem tedy o nevěře věděla, začal se s tou paní tahat veřejně. A dokonce i před našimi dětmi. Ty nechápaly, co je ta cizí paní zač a proč se tolik má k jejich tatínkovi. A to pro mě byla poslední kapka.

Jednou, když byl manžel v práci, jsem sbalila sebe i děti a utekla. Utekla jsem od života, který mě ničil. Utekla jsem od muže, který mě nikdy nemiloval. Utekla jsem od budoucnosti, ve které bych se určitě dříve nebo později zbláznila. Teď jsem sama, sama na dvě děti. Raději ale budu sama než s manželem, který se ke mně choval jako ke kusu hadru.

Auto: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články