Květa (36): Kamarádka si podala inzerát. Odpověděl jí můj manžel

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
inzerat
inzerat

Kamarádka Pavla byla už delší dobu bez muže. Po poslední známosti jí zůstaly nemilé vzpomínky, a ona se tak do dalšího vztahu zrovna nehrnula. Po půl roce mi ale došla trpělivost: Pavla si prostě musela někoho najít. Proto jsem jí poradila, aby si podala inzerát na internetu.

Společně jsme podaly inzerát

Pavle se do seznamování stále příliš nechtělo. Já se ale nemohla dívat na to, jak moje nejlepší kamarádka bez chlapa doslova chřadne. Říkejte si, co chcete, ale ženská k sobě prostě chlapa potřebuje. Je to s nimi sice někdy těžké, ale bez nich je to několikanásobně těžší. A Pavla toho byla jasným důkazem. Muž jí zkrátka chyběl a tečka.

Zdroj: 123RF.COM

Jednoho odpoledne jsem ji pozvala k sobě domů pod záminkou, že si dáme skleničku (možná i dvě nebo tři) vína a popovídáme si. Během toho jsem ji ale přiměla k tomu, aby podala inzerát. Nebyla z toho nápadu nadšená, ale společně jsme to zvládly.

Byla zklamaná, že se nikdo neozval

Ačkoli se do inzerátu Pavle zpočátku ani trochu nechtělo, asi dva týdny po zveřejnění inzerátu zvonila u mých dveří s lahví vína v ruce a smutným výrazem v obličeji. Byla jednoduše zklamaná, že se na její inzerát vůbec nikdo neozval. Snažila jsem se ji uklidnit a přesvědčit ji o tom, že se určitě někdo ozve. „Chce to jen trochu času,“ konejšila jsem ji a nalévala jednu skleničku za druhou.

Zdroj: 123RF.COM

Nadšení z nové známosti

Tři týdny poté zvonila Pavla u našich dveří znovu. I tentokrát měla v ruce lahev našeho oblíbeného vína. Rozdíl byl ale v tom, že tentokrát se usmívala od ucha k uchu. „Asi jsem si někoho našla,“ šveholila nadšeně a já sdílela její radost. Během toho večera jsem poslouchala, jak se jí ozval jeden muž, se kterým si už několik dní píše, skvěle si rozumí a ona má pocit, že přesně on je její spřízněná duše. Byla jsem šťastná, že moje kamarádka konečně nebude sama, a novou známost jsem jí od srdce přála.

Najednou jsem byla sama

Od toho dne jsem byla sama. Pavla trávila většinu času doma na mobilu a psala si se svým novým amantem. Náhradu jsem hledala u svého muže, ale i ten byl stále přilepený na mobilním telefonu. Nepřekvapovalo mě to, rád na něm hrál nejrůznější hry. Ani jeden z nich na mě neměl příliš času a já se začala cítit osamoceně.

Zdroj: 123RF.COM

Pojď se mnou!

„Zítra máme rande,“ vybafla na mě Pavla hned poté, co jsem otevřela dveře. „Půjdeš tam se mnou, viď že jo?“ žadonila. A já souhlasila. Druhý den jsme se vydaly na místo určení a mým úkolem bylo sledovat vše nenápadně zpovzdálí a být připravena zasáhnout, kdyby cokoli bylo špatně.

Seděla jsem na lavičce a sledovala Pavlu, jak čeká před kavárnou. A pak přišel šok: na domluvené rande totiž přišel můj manžel! Zírali na sebe s Pavlou jako na zjevení a já zírala na ně. Tak proto můj manžel trávil tolik času na mobilu, psal si totiž s mojí kamarádkou, i když nevědomky. Když to prasklo, omlouval se. Já ale nevím, jak s tím vším naložit. Nejsem si totiž jistá, jestli svému muži ještě vůbec dokážu věřit.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články