Kateřina (28): Manželova maminka převychovává naše děti. U manžela nemám zastání

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
vychovava me deti
vychovava me deti

Děti jsem měla poměrně brzy. Když mi bylo čerstvých dvacet let, narodila se nám první dcerka Julie. O tři roky později se nám narodil syn Tobiáš. Ačkoli jsem byla mladá maminka, na výchovu dětí jsem se cítila a věřila jsem sama sobě, že to zvládnu. A zvládala jsem to skvěle. Kdo si to ale nemyslel, byla manželova maminka. Ta je totiž toho názoru, že mě děti přerůstají a já na jejich výchovu absolutně nestačím.

Na výchovu máme jiný názor

Já a manželova maminka jsme úplně jiné. Zatímco já mám na výchovu svůj názor a řídím se svými postupy, tchyně na to jde z opačného konce. Proto se nikdo nemůže divit, že pokud jde o výchovu mých dětí (jejích vnoučat), často na sebe narážíme a jednoduše se neshodneme. Což o to, každý má právo na svůj názor a já ty její nevyvracím. Pokud by nezasahovala do výchovy a nepodrážela mi tak autoritu, vůbec bych to neřešila.

Často jde proti mně

Shodou okolností bydlíme ve stejném panelovém domě jako rodiče mého manžela. Proto je u nás tchyně doslova pečená vařená. Má klíče od našeho bytu, chodí k nám domů bez pozvání a kolikrát se neobtěžuje ani zaklepat. Už to mi dost leze na nervy, s čím mám ale daleko větší problém je skutečnost, že jde manželova matka často proti mně, pokud jde o děti.

Zdroj: 123RF.COM

Nejsem žádná biomatka a vím, že v malém množství sladkost nebo jiná dobrota neuškodí. Nicméně si nepřeji, aby se moje děti ládovaly sladkostmi a jedly brambůrky od rána do večera. Zakážu jim čokoládu, a co udělá tchyně? Jde a čokoládu jim dá. A to klidně i přede mnou! A tak je to s mnoha dalšími věcmi.

Prosila jsem manžela, aby zasáhl

Onehdy mě vytočila tím, když jsem dceři vzhledem k tomu, že domů donesla ze školy poznámku, zakázala jít ven. Dcera to přijala, sice s pláčem, ale vzala to a respektovala mé rozhodnutí. Asi deset minut po našem rozhovoru slyším cvaknout vchodové dveře. Zbystřím a sháním se po dceři. A čeho se dočkám? Tchynina úsměvu od ucha k uchu a informace, že Julinku pustila ven za kamarády. Cože?!

Zdroj: 123RF.COM

Prosila jsem manžela o pomoc. Žádala jsem ho, aby zasáhl, protože mi tchynino zasahování do mé výchovy vadí. Bohužel jsem se nedočkala. Nedočkala jsem se zastání a nedočkala jsem se ani toho, aby matce něco řekl. Jen pokrčil rameny. Co jsem čekala? Vždyť je to vlastně jeho matka a on její mamánek, jak už jsem se několikrát přesvědčila.

Pohár trpělivosti přetéká

Tchyně nadále úřaduje u nás doma a stále se snaží podrývat u dětí moji autoritu. Bublá to ve mně a vře, ale stále se držím. Je mi jasné, že to tchyně dělá naschvál a jen čeká na můj výstup. Takovou radost jí ale neudělám, byť můj pohár trpělivosti pomalu, ale jistě přetéká.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články