Karolína (38): Raději budu sama, než abych žila po boku mamánka

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
mamanek
mamanek

Když jsem se seznámila s Lukášem, nic nenasvědčovalo tomu, že by se v něčem výrazně odlišoval od mužů v jeho věku. Tehdy mu bylo pětatřicet, měl slušně rozjetou kariéru a v hlavě to měl rozumně srovnané. Učarovala mi na něm jeho sebejistota a smysl pro humor, kterým mě okamžitě odzbrojil. Říkala jsem si, že jsem možná konečně poznala toho pravého. Až do chvíle, než jsem se seznámila s jeho matkou…

Hned jsem si všimla jejich příliš blízkého vztahu

Pokud byste Lukáše potkali někde na ulici, šli byste z něho do kolen – stejně jako já. Je to šarmantní muž, který se k ženě chová s úctou a dobře ví, jak ženě udělat radost. Jenže pokud byste ho viděli po boku jeho matky, nepoznali byste ho. I já jsem si toho všimla hned první den, kdy mě Lukáš po třech měsících naší známosti představil své mamince. Čekala jsem cokoli, protože o tchyních se napovídá ledacos, ale rozhodně jsem nečekala to, co přišlo.

Zdroj: itsmejust/123RF.COM

Hned jsem si všimla, že mají opravdu velmi blízký vztah. Vám by nepřišlo divné, kdybyste viděli dospělého muže po třicítce, jak si sedne ke své mámě na gauč a nechá se od ní vískat ve vlasech? Tehdy jsem to přešla, ale na ten pohled nikdy nezapomenu.

Začala se nám montovat do vztahu

Půl roku po seznámení jsme spolu začali bydlet. Přestěhovala jsem se k Lukášovi, jehož byt byl větší a nacházel se hned v centru, což nám oběma maximálně vyhovovalo. Lukáš mi dovolil, abych si k němu vzala vše, čeho se nechci vzdát, a já tak měla volnou ruku v tom, abych do jeho doposud pánského bytu přidala trochu té ženskosti.

Jenže jeho matce se to nelíbilo. Vadily jí moje věci položené na poličce v koupelně, prý bych neměla tak okatě vystavovat líčidla. Rozčilovalo ji moje růžové povlečení, protože podle ní se to k jejímu synovi nehodí. Začala se nám míchat i do vztahu – neustále se Lukáše ptala, jak je možné, že mi dovoluje chodit třeba dvakrát do týdne s kamarádkou na kafe. Jak si to jako vůbec můžu dovolit?!

Přebíral její názory

Zdroj: 123RF.COM

Jak jsem byla zpočátku do Lukáše bláznivě zamilovaná, velmi rychle mě láska začala opouštět. Najednou mi z očí spadly ony růžové brýle a já toho ještě před nedávnem šarmantního mladého muže s dobrou prací a smyslem pro humor viděla úplně jinak. Začal totiž přebírat matčiny názory. Už jsem nesměla mít líčidla v koupelně, už jsem nesměla s kamarádkou na kafe, už jsem nepovlékala do růžového povlečení.

Po dvou letech jsem ze vztahu vycouvala. Začala jsem mít dotěrný pocit, že nežiji s Lukášem, ale mám vztah s jeho matkou. A z toho mi bylo zle. Takže jsem skoro na prahu čtyřicítky zase zůstala sama. Raději ale budu bez přítele, než abych žila s takovým mamánkem, pro kterého je maminka svatá a jen její pravda je ta správná. Děkuji, nechci.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články