Karina (37): Sousedka mi svedla muže. Teď mě vydírá a hrozí, že nám v domě zkazí pověst

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
svedla mi muze
svedla mi muze

Asi si umíte představit, jaké je bydlet v paneláku na malém městě. Každý o vás ví, lidé si vás všímají a mnohdy vám vidí doslova až do talíře. U nás to mezi sousedy samozřejmě nebylo jiné. Lidé se tu navzájem pomlouvali a hledali na sobě špínu. Proto se mi nikdo nemůže divit, že jsem se nechtěla dostat do řečí.

Všichni ji měli rádi

Do bytu přímo naproti nám se přistěhovala nová sousedka. Byla to mladá holka, všem byla okamžitě sympatická. Rozdávala úsměvy na všechny strany, a především mezi muži vzbudila poprask. To víte – mladá, krásná a dlouhonohá slečna zkrátka nemůže zůstat bez pozornosti. Nebylo žádným tajemstvím, že na ni ženy rychle začaly žárlit, zatímco se jejich muži snažili, aby si jich ta mladá kost vůbec všimla.

Zdroj: 123RF.COM

Bylo mi jí líto

Jelikož jsme bydleli ve stejném patře, vídala jsem se s ní častěji než jiní sousedi. Jednou si ke mně přišla pro mouku, jindy pro cukr. Mezitím jsme se vždycky daly do řeči a Lucka mi vyprávěla, že vyrůstala v dětském domově, že ji rodiče odložili, protože to byli alkoholici, že neměla pěkné dětství. Bylo mi jí líto. Ačkoli se za ní chlapi otáčeli a nejedné ženě to nebylo příjemné, mně přišlo, že je to docela chudák, který to v životě neměl jednoduché.

Zdroj: 123RF.COM

Spletla jsem se v ní

Asi tři měsíce po jejím nastěhování přišlo nepříjemné rozčarování. Manžel se mi přiznal k nevěře. Tížilo ho svědomí, proto šel s pravdou ven, i když mně by možná bylo lépe, kdybych to vůbec nevěděla. Vysvětloval mi, že k tomu došlo jen jednou, když si Lucka přišla k nám domů půjčit olej. Zrovna jsem nebyla doma, ona byla jen v župánku a on prostě neodolal.

A tak se stalo, že mi mladá sousedka svedla muže. Nejdříve jsem byla zaskočená, pak jsem byla naštvaná. Na mladou slečnu jsem si počkala a pěkně od plic jí něco řekla. A její reakce? Vysmála se mi! Tvrdila, že ona je v tom nevinně, ale že bych si měla dát pozor na mužíčka, protože ten neudrží nástroj v kalhotách. Normálně ze mě měla legraci a ve mně se vařila krev!

Zdroj: 123RF.COM

Začala mi vyhrožovat

Neumíte si představit, jaké to je, když se skoro denně potkáváte na chodbě se ženou, která vám svedla muže. Už to samo o sobě je pro mě dost skličující. Lucie se ale rozhodla, že mi ještě naloží. Nedávno u mě totiž zazvonila, aby mi řekla, že jestli o tom jen slovem někomu pípnu, všem sousedům řekne, že ji můj manžel přinutil násilím. Vyhrožuje mi, že nám v celém domě zkazí pověst. A to nemohu dopustit!

Žiji s tajemstvím, které mě ubíjí, a nemohu to nikomu říct. V domě musím poslouchat, jak je Lucka milá, přátelská a ochotná. Jen kdyby věděli, koho si hřejí na prsou, mluvili by jinak! Já ale musím mlčet, bojím se totiž, jaké pomluvy by o nás rozšířila a jaký dopad by to mělo na moji rodinu.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články