Chcete číst naše články na Seznam.cz?

Přidejte si nás
plus PŘIDAT

Karin (42): Našla jsem si životního partnera už na základní škole. Každý den mě něčím dostane

od Adéla Vocetková
Zdroj: 123RF.COM

Některá láska začíná už v raném věku. Když se tehdy Karin doma svěřovala rodičům s tím, že Kamil je její životní partner, usmívali se nad tím. Netušili, že je později pár opravdu překvapí svatbou. Karin s Kamilem opravdu měli to štěstí, že se jejich mladá láska stala nakonec skutečnou životní energií, a proto se rozhodli zaslat nám svůj příběh.

„Je pravda, že kdyby moje dcera přišla ze školy s tím, že si našla celoživotní lásku, asi se budu jen usmívat a kývat hlavou, abych jí nepokazila radost. I když to i u nás bylo naivní, nakonec jsme všem dokázali, že náš vztah je silný,“ vypráví Karin.

Stejná základka i střední škola. Dnes studujeme každý sám, žijeme ale spolu

Karin se s Kamilem potkala poprvé ve školní lavici na základní škole. „Byla jsem nesmělá a netěšila jsem se do školy. Díky němu jsem ale pochopila, že si brzy najdu kamarády,“ vypráví.

„Přisedl si a začal si se mnou povídat. Brzy se k nám přidaly i další děti a já mu byla vděčná za to, že jsem tak rychle zapadla,“ vzpomíná čtenářka.

„Sedali jsme si spolu, kdykoli to učitelé dovolili. Povídali jsme si a naše neobvyklé přátelství kluka s holkou se brzy stalo terčem zájmu dětí okolo, které se nám začaly smát, že se máme rádi. Ale nám to nevadilo.“

Už v první třídě Karin věděla, že má Kamila ráda. Jak rostli, jejich přátelství se prohlubovalo. V páté třídě už hrdě prohlašovali, že jsou nejlepší kamarádi.

„V devítce jsme spolu oficiálně chodili. A i když jsem občas zaslechla někoho ze spolužáků, dokonce i z učitelů, jak nad námi lámou hůl, já věděla, že Kamila neopustím.“

Pár společně pokračoval na střední školu, kde všechny ohromil svým příběhem. Po dokončení maturity sice nastoupili každý na jinou školu, našli si ale společné bydlení.

„Když nám bylo dvacet, Kamil mě požádal o ruku a já řekla ano. Sice bylo problematické skloubit školu se svatbou, ale zvládli jsme to.“

Dodnes rádi vzpomínáme na dopisy z dětství

Karin říká, že spousta nových přátel často jejímu vyprávění nevěří. Ona má ale doma takzvanou krabici důkazů.

„Jsou v ní fotky, kde jsme jenom já s Kamilem, nebo celá třída, ale já se vždy nejvíc tisknu k němu. Taky jsem si schovala všechny dopisy, co po mně při hodinách házel. Sice dokázal napsat slovo miluji s tvrdým „y“, ale i tak to bylo romantické,“ směje se Karin.

Dnes mají Karin s Kamilem dceru a žijí ve spokojeném manželství. „Nikdy jsme nemuseli dělat nic speciálního. Prostě jsme věděli, že k sobě patříme, což dokázal i čas. Každý den mě dostane tím, jak je pozorný, vtipný a nad věcí. Každé ženě bych takového muže přála,“ zakončuje Karin.

Autor: Šárka Cvrkalová

Chcete číst naše články na Seznam.cz?

Přidejte si nás
plus PŘIDAT

Související články