Julie (20): Rodiče chtějí, abych šla na vysokou, ale já chci cestovat

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
cestovatelka
cestovatelka

Nikdy jsem nebyla zrovna typ, který by se dobře učil nebo chodil včas do školy a plnil zadané domácí úkoly. Byla jsem tak trochu rebelka a chtěla procestovat svět. Mí rodiče to viděli jinak a tlačili mě na vysokou školu.

Objevila jsem kouzlo jiných zemí

Studovala jsem na střední hotelové škole a musím říci, že jsem právě tam objevila kouzlo cestování a jiných kultur. Zamilovala jsem se do celé Asie, především do její jihovýchodní oblasti. Po střední jsem se chtěla stůj, co stůj vydat rovnou tam. Nemohla jsem se dočkat, až dodělám maturitu a vydám se za svým snem.

Nebyla jsem zrovna třídní premiant

Zdroj: 123RF.COM

Nebudu lhát, školu jsem prolezla s odřenýma ušima. Nebyla jsem zrovna pilný student. Mí spolužáci zamířili na vysoké školy nebo do hotelů či restaurací. Já nechtěla nic z toho! Práce v kanceláři mě nelákala a mým hlavním cílem bylo poznat svět. Thajsko vedlo, jako má srdcová destinace – usměvaví lidé a ta nejlepší kuchyně světa.

Vysoká škola? Děkuji, nechci

Moji rodiče odmítali slyšet mé plány a nutili mě posílat přihlášky na vysoké školy. Neustále doufali, že se dostanu na nějaké vyšší pozice, jako manažerka hotelu nebo personalistka ve velké společnosti. Bylo jim to málo platné, já měla jasno. Pojedu klidně sama na vlastní pěst, jen s batohem na zádech. Tak, či tak jsem chtěla poznat něco jiného. Mít zodpovědnost sama za sebe. Co vás připraví k životu lépe, nežli život sám? Trochu jsem se obávala samoty, ale jak se říká: „Kdo se bojí, nesmí do lesa.“ V mém případě to spíše bylo: „Kdo se bojí, nesmí do Thajska!“

Vzhůru za dobrodružstvím

Po dvou dlouhých měsících jsem konečně našla zajímavou nabídku a byla jsem blíže svému pobytu v Thajsku. Našla jsem na internetu „au-pair s doučováním angličtiny“. Tedy chůva pro thajské děti, které je potřeba naučit alespoň anglické základy. Byl to evropský projekt v rámci socializace a kulturní rozmanitosti. Přihlásila jsem se do něj a byla vybrána. Všechny náležitosti vyřídili za mě a já si za pár týdnů mohla balit kufry. Když rodiče viděli, že od svého nápadu neustoupím, začali mi konečně pomáhat. A bylo to tady! Čekalo na mě výborné místní jídlo, plovoucí trhy, sněhobílé pláže a thajské moře. Úplně jiný život.

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články