Jitka (43): Potkala jsem dávnou lásku z dětství, přemýšlím, že opustím rodinu

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
premysliva zena
premysliva zena

V životě jsem se zamilovala celkem třikrát. Poprvé to bylo na základní škole, kde se mi ve třetí třídě líbil jeden chlapec. Bavila jsem se jenom s ostatními děvčaty, kdykoli jsem po něm ale pokukovala, ony si ze mě dělaly srandu. Moje druhá láska byl asi tříměsíční vztah na střední škole. Naposledy jsem se zamilovala před deseti lety.

Moje poslední láska si mě nakonec vzala a teď spolu vychováváme dvě krásné děti. Syna, který půjde brzy do první třídy, a malou holčičku, které je pět let a vyžaduje spoustu pozornosti. I přesto si ale někdy, když jsou děti ve školce a manžel v práci, zajdu sednout do parku, kde si v klidu přečtu knížku.

Zdroj: Nadezhda Prokudina/123RF.COM

Přisedl si ke mně. Nejdřív jsem ho nepoznala

Seděla jsem v parku, bylo kolem poledne. Tou dobou bývá v pěkném počasí těch pár laviček obsazených, nepřekvapilo mě, když si vedle mě přisedl muž zhruba v mém věku. Když okomentoval moji četbu slovy „Dobrá volba,“ zvedla jsem oči a dala se s ním do řeči. Až po půlhodinovém rozhovoru se usmál a zeptal se, jestli ho opravdu nepoznávám.

Netušila jsem, o koho jde. Odpověděl, že se přistěhoval před několika týdny a všiml si, že tu občas sedávám. Poznal mě prý hned, ale ještě neměl čas mě pozdravit. Nakonec z něho vypadlo, že se jmenuje Pepa a chodili jsme spolu do školy. Pepa, kterého jsem ve třetí třídě po očku pozorovala. Což jsem mu samozřejmě neřekla.

Zdroj: 123RF.COM

Začali jsme se denně vídat. Pokusil se mě svést

Druhý den jsem se v parku rozhlížela, zda neuvidím jeho známou tvář. Nakonec jsem se dočkala. Několikrát jsme se setkali v parku jakoby náhodou, ačkoli bylo jasné, že už si tam teď nechodíme jenom číst. Pak mě pozval párkrát na kafe. Jedno takové naše posezení v kavárně skončilo polibkem a jeho nabídkou, že bych u něho mohla přespat.

Až v autě mi došlo, že takhle dál nemůžu. Požádala jsem ho, aby mě odvezl domů. Řekla jsem mu, že zkrátka nemůžu podvést svého muže a zničit to, co doma máme. Několik dní jsem se v parku neukázala a odmítala jsem Pepovy hovory. Když jsme se o měsíc později sešli, řekla jsem mu, že ho mám ráda, ale že rodina je pro mě důležitější.

Vídáme se dál. Přemýšlím o tom, že to řeknu manželovi. Podruhé jsem se do Pepy zamilovala

I když jsem několikrát řekla, že rodinu nikdy neopustím, Pepa pro mě začal hodně znamenat. Přemýšlím o osudu, který nás po takové době svedl opět dohromady. On o mě má očividný zájem, je stále sám. Já k němu cítím to, co jsem už dlouho necítila. Manžela miluji a nechci ublížit dětem, jenomže nedokážu poručit svému srdci. Uvažuji o tom, že se doma ke všemu přiznám a odejdu od rodiny. Zatím jsem ale ještě zcela nezvážila všechna pro a proti a potřebuji čas na rozmyšlení.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články