Jindřiška (45): Po patnácti letech manželství jsem si uvědomila, že cítím více k ženám. Nechci dcerku opustit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena na zeny
zena na zeny

Z konverzací se svými kamarádkami vím, že stereotyp do manželství vždy přijde. Nejspíš je jen otázkou času, kdy se tomu tak stane. Se svým mužem jsem dvacet dlouhých let a máme společně jednu dceru. Další dítě jsme nechtěli, protože jsme byli pracovně vytížení.

Kromě toho, že se do našeho života vkradla nuda a stereotyp, jsem také přestala k manželovi cítit veškerou mileneckou lásku. Vážím si ho, je pro mě oporou, ale fyzicky mě přestal přitahovat. Celá situace by nebyla tak složitá, kdybych si před pár měsíci nevšimla, že mě přitahují ženy.

Snažila jsem se vše tajit, až doma začalo být dusno

Manžel si mého nezájmu všiml a začal mě podezřívat z nevěry. Bylo těžké mu vysvětlit, že to tak není a zároveň se nepřiznat ke své orientaci. Vím, že by mu to zlomilo srdce. Místo toho jsme přicházela se stále novými výmluvami. Jednou mě bolela hlava, podruhé jsem byla unavená, pak jsem si chtěla číst, a nakonec mi došlo, že se k tomu budu muset postavit čelem.

Zdroj: 123RF.COM

Jednoho večera jsem manžela usadila do křesla a zahájila vážnou konverzaci. Bylo vidět, že se mu ulevilo, protože si taky přál naši krizi vyřešit. Myslím, že z mé strany spíše čekal nějaký návrh na zlepšení vztahu. Místo toho mu ztuhnul výraz a nebyl schopný prohodit jediné slovo.

Byl zoufalý, ale snažil se hledat řešení

Přiznal mi, že je mnohem radši za mou novou orientaci, než za nevěru. Po několika dnech rozmýšlení za mnou přišel s nečekaným návrhem. Ten spočíval v tom, že mi manžel povolil svou orientaci vyzkoušet. Řekl, abych si našla přítelkyni a zkusila s ní vést normální partnerský život. Se slzami na krajíčku mi přiznal, že mě velice miluje a počká, jak se rozhodnu. Já jsem však byla pevně přesvědčená o tom, že náš vztah už nebude jako dřív. Nedokážu předstírat, že mě přitahuje a tvářit se spokojeně. Jeho nabídka mě tak uvedla do ještě větší paniky.

Jeho chování mě začalo odrazovat

Místo toho, aby se můj muž snažil vyčkat na mé rozhodnutí tak, jak řekl, mi začal posílat různé kontakty na jeho kamarádky. Chtěl, abych se s nimi sešla, prohodila pár slov a ověřila, jak jsem na tom se svou orientací. Vypadalo to, že chce mít celý problém za sebou, ale já jsem nebyla připravená. Nechtěla jsem chodit na vynucená rande a jeho chování mi přišlo až odporné. To byl důvod naší poslední hádky a od té doby se jen střídáme v domácích povinnostech a péči o dcerku. Myslím, že si k sobě cestu zpět již nenajdeme.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články