Jana (38): Nevím, za co mě má. Jeho neobvyklý dárek mě naprosto vykolejil

od Adéla Vocetková
Zdroj: Shutterstock

Ať už to myslel jakkoli, svoji ženu tím naprosto vykolejil. Která žena by nechtěla dostat dárek od svého partnera – ani Jana rozhodně nic nenamítala. Po posledním dárku však změnila názor.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Jana a její manžel Filip letos na jaře oslavili desáté výročí svatby. Jana svému manželovi přichystala překvapení v podobě večeře. Filip měl také jedno překvapení, které však nebylo tak úplně šťastně zvolené…

Nad dárkem jsem si lámala hlavu. Jeho nepřekvapíte – má totiž všechno

Každý rok si s manželem k výročí svatby něco malého dáváme. Letos je to deset let a já jsem si říkala, že bych měla vymyslet něco lepšího než třeba láhev jeho oblíbeného alkoholu.

Marně jsem si však lámala hlavu. Nebylo to o tom, že bych svého manžela neznala. Bylo to dáno tím, že má úplně všechno – co chce, to si totiž koupí prakticky hned ten samý den.

Připravila jsem romantickou večeři a děti poslala k babičce

Téma dárku pro manžela jsem probírala s kamarádkou a ta mi poradila, ať na to nejdu kdovíjak složitě a prostě mu dám to, co mají chlapi nejraději – dobré jídlo a sebe.

Zdálo se mi to jako fajn nápad – něco takového manžel rozhodně čekat nebude, říkala jsem si. Domluvila jsem hlídání u babičky, která si odpoledne převzala naše dvě děti, a dala jsem se do přípravy večeře.

Měla jsem pravdu – Filip večeři ve dvou, při svíčkách a romantické hudbě, ani trochu nečekal. Přeci jen jsme poslední roky večeřeli společně s dětmi a tohle byla pořádná změna. Měla jsem radost, jak krásně mi to vyšlo!

Manželův dárek mi vyrazil dech. Bohužel ne zrovna příjemně!

Po večeři a sklenici vypitého vína přišel na řadu dárek od mého muže. Když mi předával malou taštičku, tvářil se nadšeně – byla jsem zvědavá, co to je.

Jakmile jsem balíček vytáhla a zjistila, že mi daroval opravdu hodně odvážný erotický obleček společně se spodním prádlem (které vlastně tvořilo jen pár šňůrek a jinak nic) byla jsem v šoku.

Manžel čekal moji reakci a asi doufal, že budu nadšená – jenže já nebyla! Chtělo se mi brečet, naprosto mě vykolejil. Nikdy jsem nic podobného nenosila, jak na to přišel?!

Určitě je zklamaný, já si to na sebe ale neobleču!

Nemusím jistě říkat, že to celý večer pokazilo. Manžel chtěl, abych si na sebe jeho dárek oblékla, mně to však bylo dost proti srsti. Proto jsem se vymluvila na bolest hlavy a doslova od něho utekla do ložnice.

Několik dní poté mě opět přemlouval, abych si ten obleček oblékla – prosil, ať to udělám kvůli němu. Odmítla jsem. Bylo vidět, že je zklamaný, ale já tu věc na sebe prostě nedám!

Od toho večera přemýšlím, za co mě můj vlastní manžel má. Proč mi dal takovou věc, když musel vědět, že nic podobného nemám a nikdy jsem neměla? Stále mi to vrtá hlavou.

Autor: Natálie Kabourková

Související články