Jana (36): Když se o našich zásnubách dozvěděla tchyně, zhroutila se

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena v nemocnici
zena v nemocnici

Nemám lidem za zlé, že ve mně vidí něco zlého. Odseděla jsem si za drobné krádeže několik let ve vězení, teď je ze mě sice jiný člověk, už pět roků jsem venku, jenomže někteří lidé na mě zkrátka změnili názor. Kamarádi, kteří pro mě dřív byli vším, se mi teď vyhýbají. Vlastní rodina se za mě stydí a nechce se mnou nic mít. A někdy mi dokonce přijde anonymní dopis, nebo na mě někdo neznámý volá urážky na ulici.

Udělala jsem chybu a platím za ni. Pořád je ale dost lidí, kteří se na mě nevykašlali, kteří věří mojí nápravě, nebo kteří mě potkali až po tom všem a nehledě na to, že jsem byla kriminálník, mě mají rádi. A k nim patří i Dan.

Poznali jsme se před čtyřmi lety. Jeho rodina to nikdy nepřekousla

Zdroj: 123RF.COM

Začali jsme spolu chodit rok po tom, co mě pustili z vězení. Seznámili jsme se v posilovně a on se ptal, jak je možné, že taková křehká dáma zvedá takové těžké činky. Odvětila jsem, že ta křehká dáma byla na místech, kde kromě posilování nebylo co dělat. Čekala jsem, že ho to odradí. Ale naopak jsem zapůsobila svým příběhem.

Vyprávěla jsem mu po různých schůzkách, jak jsem utíkala z obchodů s drobnostmi, které bych mohla někde v zastavárně prodat, protože jsem se dostala do špatné finanční situace. Nakonec jsem na to doplatila. Ale od té doby jsem se změnila. Jsem jiná, i když mě hodně lidí vidí stále jako tu nevychovanou a zlou. Dan mě přijal takovou, jaká jsem. Problém ale nastal, když jsem se ptala na jeho rodinu.

Řekl mi, že jeho rodiče o mně vědí, ale poznat mě nechtějí. Jsem prý podle nich špatný člověk a on by si měl najít někoho jiného. Chápala jsem to a víckrát ho neprosila, aby nás seznámil.

Dan mě požádal o ruku. Tchyně skončila v nemocnici

Zdroj: 123RF.COM

Jsme spolu s Danem přes čtyři roky. Vím, že je ten pravý a když mě požádal o ruku, ani chvíli jsem neváhala s odpovědí. Druhý den přišel se skleslým výrazem ve tváři. Matka prý dostala infarkt. Ptala jsem se, zda to souvisí s naším zasnoubením.
Odpověděl, že pravděpodobně ano. Měla prý víc psychických problémů, ale informace o tom, že si její jediný syn bude brát někoho s kriminální minulostí, jí nepomohla. Je mi líto, co jsem způsobila, kdybych jen mohla vysvětlit, že jsem už jiná.

Dana se kvůli jejímu zdraví rozhodně nevzdám, ale budu si dlouho vyčítat to, že mě někteří lidé vidí v tak špatném světle a že jenom kvůli několika hloupým ukradeným telefonům mohu dokonce za zdravotní problémy osob v mém okolí…

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články