Jak zvládnout roli milenky? Tyto rady vám pomohou v nelehkém vztahu přežít

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
milenka
Zdroj: Shutterstock

Na milenky společnost většinou kouká skrz prsty, to ale neznamená, že se do takové situace nemůžete dostat. Vaše role však nebude jednoduchá. Jak ji zvládnout s relativně chladnou hlavou, aby vám váš milenecký poměr moc neublížil?

Neplánujte

Dělat si plány s milencem, který je vázán na svou rodinu a manželku, je ošemetná záležitost. Je jedno, zda se jedná o společný víkend nebo touhu, že jednou odejde od manželky za vámi. Jeho plány se totiž mění podle rodiny z minuty na minutu, a zatímco vy se můžete těšit na společné chvíle, on se doma nemůže vymluvit na milenku, takže vás zklame.

Plánujte si proto svůj čas podle sebe a jeho nechte, ať se zařídí po svém, může vás jedině překvapit. Jestliže se ozve ve chvíli, kdy už máte plány, nerušte je. Váš svět se netočí kolem něj.

Nevažte se na něj

Záleží hodně, jak se ke vztahu stavíte, protože je možné, že vám vyhovuje, když máte volnost a sem tam se pobavíte. Pokud ale v hloubi duše toužíte po vážném vztahu, buďte opatrná. Nevažte se na něj a hledejte i něco nového.

Rozhodně se setkávejte i s jinými muži a nepodřizujte se milenci. Pamatujte, že je to hlavně vaše štěstí a váš život a že váš milenec dá vždycky přednost rodině. Je to smutné, ale bohužel to tak je.

Nezamilujte se

Možná nejtěžší rada, ale je to tak. Lehko se to řekne, ale těžko dělá. My ženy neumíme moc oddělovat sex od lásky, což pak vede ke zlomenému srdci.

Pokud do mileneckého vztahu vstupujete, od začátku si musíte být vědoma, že on má rodinu, kterou asi nehodlá opustit a vy jste jen jeho bokovka. Musíte si rozmyslet, zda takový vztah dokážete ustát. Pokud se dokážete nezamilovat, jděte do toho. Jestli cítíte, že do toho budete dávat srdce, dejte od toho ruce pryč. Je jen malá šance, že z tohohle stavu vyjdete jako vítěz.

Nespoléhejte se na něj

Pamatujte si, že váš milenec není váš kamarád nebo někdo, na koho byste se měla spoléhat, když jste v úzkých.

Nemůžete mu zavolat v noci, když to potřebujete, aby vás třeba odvezl z večírku, vyplakat se mu na rameni, když jste smutná, nebo ho poprosit, aby vás finančně podpořil. Nemůžete zkrátka čekat, že tohle někdo, s kým máte pouze sex, bude dělat. Jestli si to myslíte, běžte od toho vztahu dál a ukončete ho. Milence berte jako zpestření, ne jako životní a opěrný bod.

Nedělejte scény

Váš milenec není váš plnohodnotný partner, proto ani nemáte právo dělat mu scény. Jakékoliv. Tím pádem nemůžete čekat, že budete řešit běžné problémy ve vztahu. Nejste právoplatná manželka ani přítelkyně, do roli milenky jste šla dobrovolně, proto nemá smysl dělat žárlivé scény. Váš milovaný by totiž mohl ztratit nervy a vyměnit vás. Nevyčítejte mu nic, stejně si tím nepomůžete. A nemějte mu za zlé, když dává přednost rodině, zvláště pokud máděti.

Autor: Barbora Turková


Související články