Iveta (54): Pro syna si domů přišla kriminální policie, hrozí mu až 12 let vězení

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
kriminalni policie
kriminalni policie

Pamatuji si, jako by se to stalo ještě dnes. Kde jsem jen udělala chybu? A proč jen si můj syn vybral takovou cestu? Mám pocit, že jsem jako matka zklamala. Měla jsem se mu více věnovat.

Druhé manželství

Byla jsem ve spokojeném manželství se svým dalším mužem Vladimírem. Byl to už můj druhý sňatek a z prvního manželství jsem měla syna Filipa. Byl to vždycky moc hodný kluk, ale sem tam dělal lumpárny. Tak, jako každý syn své matce. Když dospíval, mlátila s ním puberta a nebyla s ním žádná řeč. Tehdy jsme se hodně odcizili a já chtěla svého malého chlapce zpět.

Manžel i syn spolu vycházeli

Zdroj: 123RF.COM

Vladimír i já jsme spolu žili téměř deset let, a i on měl dítě z předchozího manželství. I když to vždy nebylo lehké, tak jsme to zvládali. Společně jsme si pomáhali a můj manžel i můj syn dobře vycházeli. Kolem osmnáctého roku života se Filip změnil. Začal chodit do hospody, kouřil jednu cigaretu za druhou a z mého hodného chlapečka, který ženám otevíral dveře, se stal grázl. Dívky, které si k nám vodil jen neustále plakaly a mu to bylo jedno. A já se rozhodla to zastavit.

Nechtěl chodit do práce

Od toho dne si Filip už žádnou jinou nepřivedl, zato neustále spával mimo domov. Odmítl jít na vysokou školu, i když měl skvělé známky. Po střední se nahlásil na úřad práce a válel se jen doma. Nedokázala jsem pochopit, co se mu odehrává v hlavě. Vladimír mu to už nechtěl trpět a řekl mu, že si musí okamžitě najít práci.

Mami, dělám noční směny

Filip odcházel každý večer ven a tvrdil, že má noční směny. Nechtěl říci, co dělá, ale šla z něj pokaždé cítit marihuana. Ani ve snu by mě nenapadlo, čím si můj synáček začínal přivydělávat. Najednou nosil hromadu peněz a nebyl skoro doma. Zaplatil nám nájem a kupoval jídlo. Vladimír byl spokojený, ale já byla strachy bez sebe. Říkal mi, neboj se o něj, postará se o sebe, už je dospělý. Nikdy si neodpustím, že jsem to tehdy nechala být.

Vtrhla k nám kriminálka

A pak to přišlo, jako blesk z čistého nebe. Někdo časně z rána zaklepal na dveře a já šla otevřít. Polil mě studený pot, když jsem uviděla kriminální policii, jak mě odstrkují pryč a ptají se, kde je můj syn. Nemohla jsem vůbec mluvit. Filipa si odvedli a byl obviněn za pěstování konopí ve staré budově školy. Policie našla obrovskou pěstírnu, kde objevili téměř 300 rostlin spolu s osvětlením, vytápěním i filtrací. Na pozemku školy navíc způsobil škody v řádu několika tisíců českých korun. Pokud Filipovi prokáží vinu, hrozí mu trest odnětí svobody od pěti do dvanácti let.

Nemůžu už několik nocí spát a modlím se za svého syna. Doufám, že je to celé jen hloupý vtip. Vždyť je tak mladý a takto si zkazil celý život.

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články