Helena (46): Manžel mi zanechal spoustu dluhů a zmizel

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zena dluhy 2
zena dluhy 2

Vždycky jsem se smála frázi „jednou po mně zdědíš jedině dluhy.“ Teď už mi tak vtipná nepřijde. Ukázalo se totiž, že ten dokonalý muž, kterému jsem ve všem plně důvěřovala, byl jenom podvodníkem. Když totiž došlo na nejhorší, řekl mi, že se mnou už nechce být a zmizel do zahraničí. Po právní stránce ovšem prý neprovedl nic špatného.

Věděla jsem, že má finanční problémy, už když jsem se s ním setkala. To byl jeden z důvodů, proč jsem s ním odmítala vejít do manželského svazku. On ale přepsal celý dům na mé jméno na důkaz toho, že mě skutečně miluje. Já bláhová jsem uvěřila několika papírům, které jsem si pořádně nepřečetla. Vzala jsem si ho. Žili jsme spolu dlouho a já mu na rovinu řekla, že kromě finančních problémů nic nebrání tomu, abychom se vzali.

Zdroj: 123RF.COM

Skutečně jsem ho milovala. Nechápu, jak mě mohl tak podvést

Šest let jsem s ním žila. Pomáhala jsem mu pokaždé, když ho vyhodili z práce. Bydlela jsem v jeho domě, pomáhala mu platit pojištění. Byl pro mě vším, srdci zkrátka neporučíte. Když mi dokázal, že i on mě miluje víc než cokoli na světě, zkrátka jsem mu na to naletěla. Jenomže se ukázalo, že ne všechno je tak snadné, jak se zdálo.

Dům je na mé jméno, s ním na mě ale tím pádem padly veškeré dluhy, které na budově byly. Nikdy jsem netušila, že se dá přepsat i to, co už vlastně nemá žádnou hodnotu. Nerozumím příliš právnickým řečem, ač se mi můj finanční poradce snažil vše vysvětlit, nevím přesně, za co milionové dluhy jsou. Začalo to tím, že mi přišel dopis z banky o několika ciferné částce, kterou dlužím údajně kvůli domu, který vlastním.

Zdroj: 123RF.COM

Ještě ten den jsem volala manželovi do práce. Do telefonu mi řekl, že všechno zařídí. Večer přišel a řekl, že už o problému mluvil s poradci. Druhý den jsem ale při příchodu domů zjistila, že všechny jeho věci jsou pryč. Zanechal mi jenom papírový vzkaz o tom, že takhle už dál žít nemůže, že odlétá do ciziny a nemám ho hledat. Vzal si moji hotovost z šuplíku. Snažila jsem se mu dovolat, ale telefon mi nezvedl.

Snažila jsem se problém vyřešit. Ztratila jsem milovaného a jsem po uši v dluzích

Bolí mě u srdce, kdykoli si na to vzpomenu. Člověk, kterého jsem tak milovala, mě tolik zklamal. Lásce už nikdy nebudu věřit. Dlužím přes půl milionu. I když se prý vystěhuji z domu, nebude vše splaceno. Nerozumím tomu, bohužel se s tím nedá dělat nic jiného, než manželovy dluhy splácet. Navíc mě několikrát navštívil jeden jeho údajný kamarád a žádal informace o tom, kde můj muž je. Nevěří mi, že o něm nic nevím. Manžel mu prý dluží několik tisíc korun.

Po právní stránce je vše v pořádku. Jsme stále manželé, dluhy jsou moje a to, že mě manžel opustil a na čas se se mnou nechce vidět, nikoho nezajímá. Až si prý vyřešíme spory a budeme řešit rozvod, může nám stát pomoci. Do té doby jde jen o případ napálené manželky, která se momentálně se svým mužem nebaví.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články