Helena (37): Mám odmala zlozvyk, který odradí každého možného partnera

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena 6
zena 6

Když jsem byla malá, měla jsem spoustu zlozvyků. Některé z nich jsem se odnaučila, kousání nehtů mi ale zůstalo dodnes. Znám spoustu lidí, kteří jsou na tom stejně jako já, nebo mají jiné zlozvyky. Třeba takové kouření mi přijde mnohem horší. A přesto si kuřáci dokážou najít životního partnera.

Já měla vztahů několik. Bohužel všechny po čase skončily. A u všech hrálo roli to, že si koušu nehty. Ačkoli to třeba dotyčný neřekl přímo, bylo jasné, že se za mě stydí. Nakonec jsem se uchýlila k tomu, že se pokusím najít si partnera na seznamce. Jenomže jsem měla rande třikrát a každé dopadlo stejně.

Znechucené pohledy potenciálních partnerů

Nehty si koušu bezdůvodně, ale když jsem nervózní, je to samozřejmě mnohem horší. A když jdete na rande s někým, koho jste v životě neviděli, je to samozřejmě velmi stresující. Zatímco doprovod si četl menu a vybíral jídlo, já vždy pracovala na svém zlozvyku. A pokud si toho náhodou dotyčný všiml, vrhl na mě pohled, na který nikdy nezapomenu.

Jinak se snažím schovávat ruce pod stolem, ale samozřejmě v případě jídla to jde špatně. Zájemci o vztah si určitě musí všimnout mých okousaných špalíčků, které jsou často až do krve zbarvené. A pokud je to neodradí, první pokus o držení se za ruce určitě. Každé rande končí stejně. Já se stydím a doprovod tvrdí, že mi zavolá. Ale nikdy nezavolá.

Zdroj: 123RF.COM

Zkoušela jsem všechno. Nepomohlo nic

Se zlozvykem jsem začala hodně brzy. Bylo mi deset. Od té doby jsem s tím nedokázala přestat. Obávám se, že po takové době už zkrátka nemám šanci. Hledala jsem rady na internetu. Zkoušela jsem si namočit prsty do pepře, zkoušela jsem laky na nehty, ale nikdy jsem nebyla dostatečně silná a ani tyto způsoby mě neodradily.

Trapně jsem byla s problémem i u doktora. Ten mi doporučil psychologa, ale po pár sezeních jsem si připadala jako blázen a věděla jsem, že to nikam nepovede. Proto jsem to vzdala. Nejraději bych si nafackovala, kdykoli si utrhnu nehet a pod ním se objeví kapička krve. Ale přesto vím, že to za několik hodin udělám znova.

Bohužel se nejspíš budu muset smířit s tím, že si nikoho nenajdu. Jinak bych byla hezká žena, ale pokud mám ruce jako dřevorubec, nikdo se mnou zkrátka nebude chtít nic mít. Nevím, co mám dělat, dál zkouším různé babské rady, které by pomohly, ale dál jsem sama ze sebe pouze víc a víc zklamaná.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články