Helena (36): Dodnes lituji, že jsem partnera představila otci. Z jejich nechutného vztahu je mi zle

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
zena 79
zena 79

Chtěla jsem se rodičům pochlubit s novým přítelem a dnes si vyčítám, že jsem to udělala. Sice jsem si přála, aby se jim Honza zalíbil a padli si do oka, ale nečekala jsem, kam až to zajde. Lituji, že jsem Honzu se svým tátou vůbec seznámila.

Když jsem Honzu poznala, byla jsem z něho tak nadšená, že jsem se nemohla dočkat, až ho představím rodičům. Byla jsem si skoro jistá, že si ho zamilují.

Na chlapy jsem měla smůlu

Pokud jde o vztahy, nikdy jsem neměla štěstí. Vybírala jsem si samé nevhodné protějšky a vždycky za to zaplatila.

Jednou to byl alkoholik. Podruhé bývalý kriminálník, který mi zatajil svoji temnou minulost. Potřetí ženatý sukničkář, který lhal mně i dalším bokovkám.

Na chlapy jsem prostě měla smůlu. Nedařilo se mi natrefit na takového, ve kterém bych se po nějaké době nezklamala.
Je to ten pravý?

Když jsem poprvé viděla Honzu, měla jsem motýlky v břiše. Ačkoli jsem na takové bláznivé pocity už stará, přeci jen mi dávno není „náct“, s Honzou jsem zažívala pocity, jaké jsem dosud nepoznala.

Bylo mi s ním tak dobře, že jsem začala myslet na budoucnost. Ptala jsem se sama sebe, jestli je Honza ten pravý a přála si, aby opravdu byl.

Honzu si okamžitě oblíbily i moje kamarádky, se kterými jsem ho seznámila, abych se pochlubila. Nyní zbývala řada na rodiče.

Přála jsem si, aby si ho oblíbili

Upřímně jsem chtěla, aby se Honza rodičům zalíbil. Po celé řadě mých vztahových přešlapů ale už byli k mým partnerům ostražití.

Ze seznámení jsem byla nervózní, ale nakonec k tomu nebyl důvod. Přítel si oba mé rodiče okamžitě získal. Udělalo mi to radost.

V duchu jsem skotačila radostí jako malá holka. Honza a rodiče si rozuměli. Kdybych věděla, kam až to zajde, nikdy bych jim svého přítele nepředstavila.

Z jejich vztahu je mi špatně

Začalo to nevinně, třeba tím, že táta pozval Honzu na ryby, kam jeli jen ve dvou. Tehdy jsem ještě byla ráda, že ho táta tak bere.

Jenže později se přidal hokej v hospodě, fotbal na stadionu, návštěvy střelnice – to všechno absolvoval jen Honza a můj táta. Já se jim do plánu nehodila.

Začalo mi to vadit. Honza s mým tátou trávil hodně času, kolikrát dal dokonce přednost jemu přede mnou. Z jejich vztahu se mi začalo dělat špatně. Přeháněli to!

Mám se ozvat, že mi to vadí?

Mám pocit, že má Honza radši mého tátu než mě. Dokonce mě i napadlo, jestli se mnou není jen proto, aby se mohl vídat s mým tátou.

Měla bych být ráda, že si rozumí, s žádným z mých bývalých partnerů si táta takhle „nesedl“, ale mně to vadí.

Měla bych se ozvat a dát jim najevo, že se cítím jako páté kolo u vozu? Nebudu před nimi za hysterku, která přehání a dělá z komára velblouda?

Autor: Nikol Kolomazníková


Související články