Hedvika (40): Manžel má odporného koníčka. Pokud se to někdo dozví, hanbou se propadnu

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
Zdroj: Shutterstock

Spousta lidí si myslí, že dva lidé, kteří se k sobě úplně nehodí, spolu nemohou ani být. Jenže Hedvika si se svým mužem Tomášem rozumí, ačkoli mají oba úplně jiné zájmy. A už tři roky spolu žijí v krásném manželství.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Někdy je ale jejich rozdílnost povah trochu na obtíž. Hlavně kvůli přátelům, kteří nechápou, jak spolu pár může vycházet. Hedvika tak drží svoje kamarádky od Tomáše dál a on zase chodí ven jen se svými přáteli.

„Kamarádi mají za to, že jsme každý úplně jiný. Prý se nám dříve či později manželství rozpadne,“ říká Hedvika. „Já si to nemyslím. Je ale pravda, že kdyby se moje známé dozvěděly, co dělá Tomáš ve volném čase, asi by se mi vysmály. Už takhle je u nich podivín, a to nevědí, čemu se věnuje po večerech,“ dodává.

Já chodím na drinky a řeším módní trendy. On studuje staré zaprášené knihy

Hedvika v e-mailu píše, že ani neví, čím ji Tomáš okouzlil. Byl to obyčejný chlap na baru. Nijak dobře oblečený, s mastnými vlasy a šmouhami na brýlích. Ale i tak se s ním dala do řeči.

„Zjistila jsem, že je mi s ním dobře. Když mě začal balit, vlastně mi to lichotilo. Bylo mi jasné, že jako dámička s namalovanými nehty, která se do zapadlé putyky dostala vlastně náhodou, nejsem asi jeho typ.

Takže na mně musel něco vidět. A stejně tak já na něm,“ píše. I když jí přítelkyně říkaly, že je Tomáš podivín, který neví nic o současné módě, ona se nenechala odradit.

„Kdokoli nás viděl jít vedle sebe na ulici, hloupě po nás koukal. Já s koženou kabelkou, na podpatcích a s módním časopisem v podpaží, jsem se příliš nehodila k němu, v sešlapaných botách a mikině, kterou týden nesundal.“

Jenže i přes vzájemnou rozdílnost se Hedvika s Tomášem nakonec vzali. A dodnes fungují tak nějak každý sám za sebe, zatímco doma jsou skvělým párem. Hedvika chodí večer s kamarádkami probrat novinky ze světa módy a Tomáš si čte ve starých knihách a věnuje se svým sbírkám starých obrazů a dalších starožitností.

Před kamarádkami se za něj stydím. On za mě zase před svými přáteli. I tak nám to funguje

Hedvika svůj vztah s Tomášem popisuje jako hodně zvláštní. Oba totiž vědí, že se před svými přáteli za toho druhého stydí, ale i tak jim to doma klape.

„Nevím, jak je to možné,“ píše. „Když jsme doma, rozumíme si, najdeme společnou řeč, ale na rovinu jsme si řekli, že naši přátelé by to nepochopili. Já se stydím za to, že žiju s knihomolem.“

Jenže aby nebyla nespravedlivá, uznává, že Tomáš jí také několikrát řekl, že by jeho přátelé nepochopili, jak může žít s dámičkou, kterou zajímá jedině móda. „Jsme prostě každý jiný.

Ale na našem vztahu je kouzelné to, že se respektujeme, jsme k sobě upřímní a moc nedáme na to, co si myslí ostatní. I když se za něj stydím, miluji ho. A vím, že to cítí stejně,“ říká Hedvika závěrem.

Její příběh dokazuje, že nesejde na tom, jak odlišní dva lidé jsou. Pokud spolu být mají, cestu si k sobě najdou, i když sami netuší jak.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články