Hanka (33): Bratr přítele se mě snažil svést. Teď nám má jít na svatbu za svědka

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena smutek
zena smutek

S Patrikem žijeme ve společné domácnosti už šest let. Je to milý, sympatický muž, který je o tři roky starší než já. Opravdu ho miluji, a proto jsem ani chvíli nepřemýšlela nad odpovědí, když mě požádal o ruku. Výběr jeho svědka mě ale bohužel zarazil.

Patrikův mladší bratr Dominik se mnou chodil na vysokou školu. Vlastně díky němu jsem poznala svého snoubence. Několikrát jsem s nimi byla na tenise, jenomže Dominik mě zval proto, aby měl možnost se mnou někde být. Já ho brala vždycky jako kamaráda, ale začal se mi líbit jeho bratr.

Zdroj: 123RF.COM

Brzy jsem pochopila, o co Dominikovi jde. Začínal se mi dvořit, nosil mi kytky, neustále mi před spaním psal SMSky na dobrou noc. Jeho přízeň mi byla nepříjemná a snažila jsem se mu to vysvětlit. On stále jenom opakoval, že na mě nebude tlačit. Nechtěla jsem zničit naše přátelství, jenomže jsem k němu opravdu nechovala žádné větší city a naopak jsem se zamilovala do jeho bratra.

Když Dominik zjistil, jak se věci mají, s bratrem se popral. Později toho litoval

S Patrikem jsem se brzy začala vídat i sama. Už jsme nechodili na tenis s Dominikem, ale do restaurace na večeře. Bála jsem se to Dominikovi říci, takže jsme se mu spíše vyhýbali a vymlouvali se. Až po třech měsících jsme usoudili, že náš vztah je vážný a bylo by dobré, aby o něm Patrikův bratr věděl.

Šli jsme za Dominikem společně. Drželi jsme se za ruce a on tak už od začátku musel tušit, o co jde. Řekla jsem mu, že s jeho bratrem už tři měsíce chodíme. Bylo mi líto, že jsem ranila jeho city, ale stále to byl můj kamarád. Neřekl mi ani slovo. Zvedl se z lavičky v parku a nečekaně vrazil Patrikovi ránu do obličeje. Ten si to samozřejmě nenechal líbit a oba tak skončili v pěstním souboji. Nedokázala jsem je odtrhnout, takže bitva skončila až ve chvíli, kdy Dominik s roztrženým rtem naštvaně odešel.

Později se přišel omluvit. Prý že je mu líto, jak se zachoval. Bratra že má rád a nechtěl se prát. To alespoň tvrdil před ním. Jenomže ke mně se začal chovat odtažitě. A nejen to, dokonce mi začal nadávat, jako by mě najednou nesnášel.

Už několik let se se mnou nebaví, ale s Patrikem udržuje skvělý sourozenecký vztah

Nemám problém s tím, že si jednou za čas bratři zajdou na společné pivo. Když mi ale Patrik oznámil, že by Dominika chtěl jako svědka na naší svatbě, zklamalo mě to. Dominik se na mě nedokáže ani podívat, natož aby vedle mě stál u oltáře. Upřímně doufám, že nabídku nepřijme a nedostaví se ani na svatbu. Pokud se stane opak, nedovedu si představit, jak bude ten šťastný den probíhat.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články