Hana (37): On prahne po dětech, já po rozvodu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
chci rozvod
chci rozvod

Milovala jsem ho. Můj první vztah se přehoupl v manželství před pěti lety. Byli jsme spolu tehdy dva a půl roku a já byla šíleně zamilovaná. Měli jsme ale nejspíš ještě nějaký čas počkat. Ukázalo se totiž, že ne ve všem si rozumíme. Alex vidí ve všem jen to dobré a myslí si, že nás hádky stmelují. Já však vím, že to tak není.

Každý den řešíme nějaký konflikt. Hádáme se kvůli nesmyslům, minimálně tři výměny názorů – jak tomu říká můj muž, já bych spíš řekla hádky – proběhnou každý den. A tak to trvá už několik let.

Chtěl by prý děti

Alex nedávno přišel s tím, že by rád naše manželství stvrdil tím, že s ním otěhotním. Myslí si, že když se spolu budeme starat o dítě, pomohlo by nám to s problémy. Navíc si údajně přeje, aby po něm na světě něco zůstalo. Blíží se věk, kdy už je takové těhotenství hraniční. Téma jsme zamluvili, je mi ale jasné, že brzy se k němu budu muset vyjádřit.

Zdroj: 123RF.COM

Řešila jsem to s kamarádkami mého věku. Souhlasí s tím, že dítě leccos v životě změní. Ony všechny samozřejmě už jedno nebo dvě potěšení doma mají a většina se shodla na tom, že pokud jsou naše spory řešitelné, dítě by mohlo být tím, co nás usmíří. Jenomže co když nejsou?

Přemýšlím o rozvodu

Zdroj: 123RF.COM

Alex je skvělý chlap. Jenomže já už k němu necítím to, co dřív. Spíš než pořídit si dítě si přeji opustit ho a začít život někde jinde. Ale je těžké to říci do očí někomu, kdo pořád básní o miminu. Začínám si myslet, že hádky jsou moje vina.

Alex mě totiž očividně stále miluje, zatímco já jemu už tuhle otřepanou frázi říci nedokážu. Bojím se, že dítě by jenom trpělo, kdybychom po pár letech zjistili, že ani to náš vztah nezachránilo a ten malý chudáček by žil v rozvrácené rodině. To zkrátka nemohu dovolit. Ano, děti chci. A ano, ještě před pár lety jsem je chtěla s Alexem. To se ale bohužel změnilo a proti tomu se už nedá bojovat.

Rozvod je nevyhnutelný. Je jenom otázkou času, než najdu odvahu Alexovi všechno vysvětlit. Mohu jenom doufat, že se rozejdeme v dobrém, nerada bych ho ztratila jako přítele. I když už ho nemiluji, zažili jsme spolu tolik pěkného, že opravdu máme na co vzpomínat a já mu nikdy nechci ublížit. Snad svou vysněnou rodinu stihne založit s někým novým.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články