Eva (26): Čekám miminko, o které jeho otec nestojí

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena 17
zena 17

Patrika jsem poznala před rokem. Byla jsem tehdy s kamarádkou v baru a okamžitě mi padl do oka vysoký blonďák se sebevědomým úsměvem. Možná jsme to vzali příliš hopem, ale týden nato už jsme spolu chodili. Náš vztah nabral velmi rychlé obrátky, proto se možná stalo i to, s čím ani jeden z nás nepočítal. Otěhotněla jsem.

Vyčetl mi, že jsem se nechránila

Těhotenství jsem odhalila čtyři měsíce po seznámení s Patrikem, kdy jsem měla hlavu tzv. v oblacích. Byla jsem zamilovaná až po uši a nějak si neuvědomovala, že mi už delší dobu mešká menstruace. A to u mě bylo hodně neobvyklé, protože můj cyklus už od puberty tikal jako hodinky. Když jsem čekala na výsledky těhotenského testu, byla jsem si téměř jistá, že jsem v tom. A moje předpoklady se potvrdily o pět minut později, kdy jsem zděšeně hleděla na dvě jasně viditelné čárky na testovací tyčince.

Patrika ta zpráva nepotěšila ani trochu. Hodně mi nadával, že jsem se nechránila. Obvinil mě z toho, že jsem špatně brala prášky. Jeho reakce mě velmi mrzela.

Zdroj: 123RF.COM

Nakázal mi jít na potrat

Poté, co jsem Patrikovi oznámila, že s ním čekám dítě, a zároveň poté, co mě tak nemile překvapil svou reakcí, jsem ho několik dní neviděla. Neodpovídal na zprávy, nezvedal mi telefon, zkrátka mě ignoroval. Objevil se až po dvou týdnech s jasným posláním. Nakázal mi, abych si to dítě nechala vzít. Tím mi dal dost jasně najevo, jak se k celé situaci staví, a žádný jiný scénář v jeho případě ani nepřicházel v úvahu. Myslel si, že tento „problém“, jak naše dítě nazýval, vyřeší tím, že mě pošle na interrupci. Jenže to já nechtěla, proto jsem takové řešení okamžitě zavrhla.

Tlačil na mě

Patrik na mě ještě několik týdnů naléhal a tlačil. Snažil se mě dovést k tomu, abych si dítě skutečně nechala vzít. Jenže ve mně už rostl nový život a něco uvnitř mě mi říkalo, že se dítěte vzdát nechci. A to ani přes časté urážky a nadávky, kterých ke mně od Patrika dorazilo opravdu hodně. On totiž zaujal postoj, že čím více na mě bude hnusný a čím více mě bude urážet nebo mi nadávat, tím více se mi znechutí, a to mě dovede k potratu.

Znechutil se mi, ale o potratu jsem neuvažovala ani na vteřinu. I přes jeho nátlak a rozkazy jsem se rozhodla, že si dítě nechám.

Čekám dítě s mužem, který o něho nestojí

Mám jen několik týdnů do porodu a hormony se mnou často hodně mávají. Rozplakat mě dokáže i obyčejná reklama v televizi. Co mě ale umí srazit až na úplné dno, je pohled na otce mého dítěte, který nejenže o dítě nejeví sebemenší zájem, ale před mýma očima se tahá s jinými dívkami. Patrik se rozhodně netají tím, že si rád užívá a holky střídá jako ponožky. Velká škoda, že jsem to o něm nevěděla dříve, mohla jsem se celé situaci vyhnout.

Na miminko se ale těším. Netěším se však na den, kdy mu budu muset vysvětlit, že o něho jeho otec neměl ani ten nejmenší zájem. A ten den jednou přijde.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články