Ema (28): Můj nový přítel nemá rád zvířata. Já mám ale doma tři kočky, kterých se nechci vzdát

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena kocky
zena kocky

Čtenářka Ema žila několik let v domácnosti sama. Přítele si našla až nyní, ale hned na začátku vztahu řeší nepříjemný problém. Je sice do svého nového partnera zamilovaná až po uši, ale nemůže si ho nastěhovat domů, jelikož nemá rád zvířata. Ema v e-mailu do redakce popisuje, že má doma tři kočky, které miluje, nechce se jich vzdát.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Začátek jejich vztahu byl bouřlivý

„Nedali jsme se dohromady jako běžné páry. Začátek našeho vztahu doprovázely spory a hádky,“ vypráví Ema. Její současný přítel totiž žil v páru s její kamarádkou, ale tvrdil, že se ve vztahu cítí nešťastný. Ema si jeho problémy pravidelně vyslýchala, až se stalo, že se do ní zamiloval.

Následoval rozpad přátelství a dohady o tom, kam se teď přítel nastěhuje. Najednou se ale objevil zásadní problém, o kterém Ema neměla nejmenší tušení, a to že její nový partner nemá rád zvířata.

Když viděl, kolik má Ema koček, byl znechucený

„Když přítel přišel ke mně domů poprvé, lekl se toho, že mám doma tři kočky. Myslím, že jednu by ještě přežil, ale toto je na něj prostě moc,“ vysvětluje. S hrůzou v očích pozoroval, jak kočky skáčou po gauči, kuchyňském pultu a občas se jim povedlo převrhnout i květináč.

„Bylo na něm vidět, že je v pozoru i na návštěvě. Nedokázal by se tady uvolnit, což mi i později sám řekl,“ tvrdí. Emin přítel se přiznal, že by na společné bydlení přistoupil jen v případě kompromisu, a to že by si nechali jen jednu kočku. „S tím jsem nemohla souhlasit. Jednou jsem si je vzala, tak se jich přece nemůžu zbavit,“ vysvětluje.

Emin přítel si ale stojí za svým

„Je to pro mě hrozně těžká volba. Napadlo mě dát pryč jen jednu ze svých koček, ale nevím, podle čeho se mám rozhodnout,“ říká Ema. I když se snažila svého přítele přesvědčovat a se svými kočkami ho seznamovat, stejně byl odtažitý a stál si za svým. „Prostě s ním nehnu. Nemá rád ani psy nebo jiná drobná zvířata. Neumím si ho představit ani s akvarijními rybičkami,“ tvrdí.

„Bydlím stále sama a čekám, jestli přítel svůj postoj změní,“ dodává. Ema se rozhodla, že se svých zvířat nevzdá. Když bydlela sama, byly její kočky tím jediným, co jí doma zlepšovalo náladu. „Bylo by nefér se jich zbavit a nahradit je někým novým,“ tvrdí.

Zatím má každý svou domácnost

Emin přítel si zatím našel své vlastní bydlení a teď nad jejich společnou domácností visí jeden velký otazník. Nechtějí ustoupit, ale vědí, že se milují. „Vím, že přítel čeká, jak zareaguji na jeho prosbu, já to ale pořád oddaluji, protože nechci přijít ani o něj, ani o svá zvířata,“ dodává.

Autor: Tereza Hotovcová


Související články