Dorothea Puenteová vypadala jako milá stařenka až do doby, než se kolem ní začali ztrácet lidé

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
puente
puente

Pamatujete si film Baba na zabití, ve kterém si střihla nezapomenutelnou roli Eileen Essell? Stará paní, která vyštve všechny nájemníky ze svého domu, a přitom na nich profituje? Tak dnes vám přinášíme příběh ženy, jejíž by byla Eileen slabým odvarem, jelikož tuto ženu moc lidí opustit nestihlo, dříve je totiž zabila.

Milá stařenka

Dorothea Puenteová byla na první pohled milá stařenka, která pracovala jako sociální pracovnice. Pro všechny byla tou milou paní, která pomáhala s ubytováním sociálních případů, jelikož se stala správcovou velkého domu, ve kterém mohli najít útočiště.

I přes to, že neměla zrovna lehké začátky, kdy skončila v sirotčinci, rozhodla se v 16 letech poprvé provdat, tento muž ji nakonec opustil, byl však jedním z mála, kterému se to podařilo. Kvůli nedostatku peněz začne falšovat šeky, vést nevěstinec a nakonec se stane správcovou v domě v Sacramentu. Rozhodne se okrádat lidi na sociálních dávkách až je nakonec odsouzena za 34 krádeží.

Dopisy ze záhrobí

Zdroj: 123RF.COM

Poté dostává na starost další penzion a její blízkou kamarádkou se stává Ruth Monroe. Ta je nakonec nalezena mrtvá, a i přes nedostatek důkazů je považovaná za Dorotheinu první oběť. Dalším člověkem, který je Dorotheou okraden je přítel Malcolm McKenzi, který tvrdí, že ho omámila a okradla. Mezi tím, co je zatčena, seznámí se s mužem, za kterého se po svém propuštění z vězení provdá, Eversonem Gillmouthem.

Jeho sestře bude psát Dorothea ještě dlouho poté, co ho chladnokrevně zabije, aby ji ošálila a nikdo tak po něm nepátral. Postupem času se začnou ztrácet lidé, přesto však nikdo nepodezřívá tuto milou dámu, která s úsměvem na rtech pomáhá všem z blízkého i širokého okolí.

Nakonec u ní roku 1988 zaklepe policie znovu, tentokrát ve spojitosti se zmizením jednoho místního schizofrenika, který se nehlásí svému lékaři. To co ale naleznou na zahradě, nikdo z nich nečeká, postupně začnou nacházet jedno tělo za druhým. Dorothee se ještě podaří utéct, přesto ji policisté dostihnou a zatknou.

Meruňky nesázela

Je obviněna z minimálně 7 vražd. Důvod byl jednoduchý, pokud se někdo z nájemníků rozhodl neodevzdat jí své sociální dávky, zmizel. Dorothee k tomu stačily léky a dostatek prostoru na zahradě. Dokonce při svých potřebách využívala i lidi, kteří vůbec netušili, že napomáhají vražedkyni. Například jeden bezdomovec vzpomněl, že kopal na zahradě hroby, protože mu Dorothea tvrdila, že potřebuje díry na zasazení meruněk. Jiný muž, který dělal dřevěné obložení jejího domu, zase pomohl udělat rakev v podobě velké bedny, do které si Dorothea chtěla prý ukládat knihy.

Verdikt

I přes veškeré důkazy, ty hlavní, které by ji spojovaly přímo s vraždami, chyběly.  Byla obviněna a odsouzena pouze za tři vraždy. Tento verdikt naprosto bez sebemenších emocí přijala a dostala doživotí. Ve vězení zemřela přirozenou smrtí ve věku 82 let.

Autor: Lucie Konečná


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články