Dominika (44): Z peněženky se mi pravidelně ztrácejí peníze. Podezírám našeho syna

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena penize
zena penize

S naším synem Alešem nebyly nikdy žádné potíže. Nedávno se u něj ale začala silně projevovat puberta a já se nestačím divit. Místo usměvavého chlapce máme teď doma zamračené individuum, které se neustále zavírá ve svém pokoji a přijde za námi jen tehdy, když má hlad nebo potřebuje peníze.

Aby toho nebylo málo, všimla jsem si, že mi z peněženky mizí peníze po stovkách. Nejprve jsem si myslela, že si je bere manžel, aby mohl chodit tajně na pivo. Tato představa mě ale brzy opustila, a to v den, kdy manžel zůstal celý večer doma, a peníze i přesto zmizely.

Vymyslela jsem past

Zdroj: 123RF.COM

Přemohla mě zvědavost a já chtěla zjistit, kam se moje peníze ztrácejí. Nechtěla jsem syna nebo manžela obvinit bezdůvodně, a tak jsem vymyslela past. Opsala jsem si čísla svých bankovek na papír a vložila je do peněženky. Druhý den byla opět jedna pryč. Nejprve jsem zamířila do manželovy peněženky, ale bankovku se stejným číslem jsem nenašla.

Větší překvapení mě čekalo v synově stole, kam si vždy ukládá peníze. Byla zde moje bankovka, ale i spousta dalších. V tu chvíli jsem byla rozčílená, ale zvládla jsem se rychle uklidnit. Napadlo mě, proč mi asi Aleš krade peníze, a nenacházela jsem jediný rozumný důvod. S mužem jsme mu vždy všechny jeho koníčky platili, a proto jsem měla strach, že se jedná o drogy nebo jinou nebezpečnou zálibu.

Peníze jsem pravidelně kontrolovala

Zdroj: 123RF.COM

Druhý den jsem si připadala jako blázen. Když jsem v obchodě otevřela peněženku, bankovka s opsaným kódem byla opět na svém místě. Byla jsem si jistá tím, co jsem viděla, a tak mě napadlo, že ji Aleš vrátil, protože si všiml toho, že jsem byla v jeho pokoji. Na nějaký čas skutečně moje peníze přestaly mizet a já se uklidnila. O to víc zklamaná jsem byla, když jsem opět nemohla najít bankovky, které jsem vybrala z bankomatu.

Přemýšlím, že si s ním promluvím

Vím, že bych jako matka měla zakročit. Manželovi jsem o celé situaci raději neříkala, protože je na Aleše někdy až příliš tvrdý. Vždy to byl hodný kluk a já jsem si jistá, že peníze potřebuje na něco důležitého. Jednu chvíli jsem se dokonce uklidňovala tím, že potřebuje peníze, aby mohl nějakou slečnu pozvat na rande.

To mě ale začalo znepokojovat ve chvíli, kdy jsem zjistila, že celkem chybí už několik tisíc. Syn stále nepřicházel s novou přítelkyní, dárkem, ani například novým telefonem a peníze doslova mizely. Rozhodla jsem se, že mu pomůžu. Nechci, aby se rovnou uzavřel a nechtěl komunikovat. Raději si s ním promluvím a vyslechnu si, proč se tak chová.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články