Dominika (34): Přítel naráží na to, že mám malá prsa. Přemýšlím o zvětšení

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
malaprsa
malaprsa

Plastické zákroky, které ovlivňují jen estetickou stránku a nejsou zdravotně nutné, jsem vždy odsuzovala. Veškeré známky na těle, jako jsou pihy, strie nebo celulitida jsem vnímala jako znak toho, že lidé žijí plnohodnotný život a prošli dlouhou cestu. Nikdy by mě nenapadlo, že budu v budoucnu uvažovat o zvětšení poprsí.

Na tuto myšlenku mě přivedl můj přítel Ondřej, který neustále zmiňoval můj nevhodný objem hrudníku. V předchozím vztahu byl s velmi vnadnou přítelkyní a kvůli jeho poznámkám jsem začala mít strach, že ho ztratím, snad kvůli jiné ženě, která se nebojí tyto přednosti ukazovat.

Sebevědomí mi kleslo na nulu

Zdroj: 123RF.COM

Na začátku vztahu jsem si věřila a byla jsem si vědoma svých předností. Než jsme se dali s Ondřejem dohromady, chodila jsem často plavat, a tím jsem si udržovala vypracovanou postavu. Řekla bych, že to byly moje dlouhé a štíhlé nohy, které příteli na první pohled břinkly do oka. Hned první den našeho setkání na pracovišti mě pozval na rande. Sám chodil pravidelně do posilovny a jeho postava neměla chybu. Přitahovala mě také jeho inteligence, schopnosti v práci a upřímně také jeho finanční zabezpečení. Proto jsem se schůzkou neváhala, a nakonec se ukázalo, že šlo o jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě. Ondřej se totiž i ve vztahu choval perfektně. Byl tolerantní, vtipný, naslouchající a tu a tam mi přinesl květinu pro zlepšení nálady. Situace se trochu změnila, když opadla prvotní zamilovanost a já začala vidět i některé Ondřejovy stinné stránky.

Přítel se začal bavit mými komplexy

Nevím už přesně, jakou konverzaci jsme tehdy vedli, ale šlo o přátelské provokování a vzájemné popichování. Na adresu toho druhého jsme vždy utrousili poznámku, která by mohla trochu ranit, ale my jsme se jí jen zasmáli. Hřebíček na hlavičku uhodil Ondřej tehdy, když řekl: „ A co teprve ty tvoje lentilky pod kobercem!“. Zábava byla ta tam. Přítel se trefil do jediné mé vady, o které jsem sama pochybovala. Když jsem byla mladší, záviděla jsem spolužačkám větší poprsí, ale vždy jsem se uklidňovala tím, že já mám ploché břicho a krásné dlouhé nohy. Hrozně mě zabolelo, když přítel zmínil velikost mého hrudníku v negativním kontextu. Aby toho nebylo málo, Ondřej velice dobře zaznamenal mou podrážděnou reakci, která ho naopak vyburcovala k chování, které bych od něj, jako od milujícího partnera, nikdy nečekala. Poznámky se začaly stupňovat a mě zbyly jen oči pro pláč.

Zeptala jsem se ho, co má za problém

Jedno ráno jsem v sobě už negativní energii neudržela a vrhla jsem se na něj s otázkou, jaký je důvod neustálého shazování mé osoby. Čekala jsem provinilý výraz, ale místo toho se zatvářil pobaveně, což mě ještě víc vytočilo. Od té chvíle spolu prohodíme jen to nejnutnější a já se tvářím na oko dotčeně a uvnitř tiše trpím. Svůj vztah jsem považovala za dokonalý, a proto si říkám, zdali by ho malá operace opět neuvedla do normálu. Takový zákrok si však žádá pevné rozhodnutí, a proto si celou věc ještě nechám projít hlavou.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články