Dominik (42): Moje bývalá manželka pronásleduje moji přítelkyni. Oba máme strach

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena mobil
zena mobil

Moje současná přítelkyně Monika se den co den topí v slzách. Ex manželka Nikola ji totiž pronásleduje a nahání jí strach. Celá situace už zašla tak daleko, že se Monika bojí chodit do práce, omezuje své koníčky a nezvedá cizí čísla. Žárlivost, které jsme se nejprve s přítelkyní vysmívali, přerostla do pronásledování, vyhrožování a nebezpečí.

Ke své ex manželce mám stále respekt a úctu, a proto mi moje povaha nedovolí jít na policii a celou věc vyřešit. Nechci jí dělat problémy, ale začínám se o svou přítelkyni bát, a navíc mě ničí její pláč a starosti.

Svou manželku jsem přestal milovat

Zdroj: 123RF.COM

Vztah s manželkou už nebyl jako na začátku. Naše pohledy byly všední a polibky bez lásky. Monika se objevila z čista jasna v mém zaměstnání, a v tu ránu mě okouzlila. Měla krásné vlnité vlasy a příjemný úsměv. Snažil jsem se odolat, ale musel jsem na ni pořád myslet. Když mi navíc nabídla schůzku, nemohl jsem odmítnout. Netrvalo dlouho a byli jsme oba až po uši zamilovaní. Svou manželku jsem se rozhodl opustit a věřil jsem, že mému pobláznění porozumí. V tu chvíli jsem se ale velmi mýlil.

Nejprve mě citově vydírala, pak začala Moniku pronásledovat

Když vyšla pravda na povrch, měl jsem doma hotové peklo. Manželka denně plakala a stále mluvila o našich dětech, společné minulosti a také vyhrožovala sebevraždou. Podobné řeči byly jen dalším důvodem, proč jsem se rozhodl zabalit kufr a nadobro odejít. Jakmile jsme s Monikou začali bydlet ve společném bytě, manželka se změnila v šílence. Celá situace odstartovala výhrůžnými SMS zprávami, které přítelkyně dostávala několikrát denně. Nebylo těžké se dovtípit, kdo zprávy píše, a tak jsme se dohodli, že změníme číslo. Když už jsme mysleli, že máme vyhráno, nastala další komplikace. Ex manželka jednoho dne čekala na Moniku, až půjde z práce a doprovázela jí až k nám domů. Celou cestu jí vyhrožovala, že ublíží mým dětem, sobě, a že se k nim vrátím. Vše se opakovalo několikrát, až se Monika doma úplně zhroutila.

Vše se ještě zhoršilo

Moje slova útěchy už na Moniku nezabírala. Snažil jsem se ji uklidnit, protože jsem věděl, že manželka není takových věcí schopná a jen vyhrožuje. V minulém týdnu jsem ale sám změnil názor. Večer, když jsem zhasl světlo v ložnici a ukládal se ke spánku, jsem jen letmo pohlédl z okna. Zamrazilo mě, když jsem si všiml své ex manželky, jak stojí opodál a hledí přímo do našeho okna. V tu chvíli jsem se začal bát. Ne o sebe, ale o Moniku a své dvě děti, které měla ex manželka v péči. To byla chvíle, kdy jsem se rozhodl, že situaci začnu řešit s policií a nenechám si dál ničit život svou minulostí.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články