Daniela (42): Přítel po mně vyžaduje divné praktiky. Ta poslední byla už za hranou

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Pavlína 41
Zdroj: Shutterstock

Daniela je s Martinem už sedm let. Za tu dobu si na spoustu jeho požadavků zvykla a přizpůsobila se jim, teď ale přemýšlí, že je možná na čase si konečně dupnout. To, co jí provedl před pár týdny, podle ní totiž nemá obdoby.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Můj přítel má jasně dané rituály, které dodržujeme, protože ho to tak naučili rodiče. Jenže ne vždycky je to, co nám rodiče říkají, to, jak bychom se měli v některých situacích chovat,“ popisuje Daniela situaci.

Čtenářka popisuje, že se přítelovi v lecčem dokáže přizpůsobit, i když je jí to proti srsti. On se na druhou stranu jí také přizpůsobuje, jenže její požadavky nejsou proti těm jeho nic.

Pravidelné nedělní obědy ještě zvládám

„Martin se v dětství naučil, že v neděli se obědvá přesně ve dvanáct, a přes to prostě nejede vlak,“ vypráví Daniela. „Pokud se jen o minutu zpozdíme, už je to problém,“ říká.

To ale neznamená jen to, že každou neděli Daniela musí připravit nějaké větší slavnostní jídlo, ale i fakt, že v neděli se necestuje, dokud se nesplní tato povinnost.

„Kdybychom ráno vyrazili na výlet a na oběd se zastavili někde venku, už bychom porušili jeho tradici. A to by bylo zle,“ vysvětluje. „To ale není jediná věc, kterou ho rodiče naučili.“

Chce po mně, abych se mu každou neděli zpovídala

Nedávno přišel Martin za Danielou s tím, že by mohli vyzkoušet další praktiku, kterou ho jako malého rodiče naučili. Prý by to mohlo vylepšit jejich vzájemné porozumění ve vztahu.

„Mně ale nepřijde, že bychom měli mezi sebou nějaké problémy a bylo by to nutné,“ dodává čtenářka. „Chce, abychom si každou neděli večer povídali o tom, jaký byl uplynulý týden.“

To podle Daniely zahrnuje informace o tom, co se povedlo, nepovedlo, jestli si něco s přítelem nezatajili, zkrátka má jít podle Martina o takovou hodinovou zpověď o tom, jaké byly poslední dny.

Myslím, že je to nesmysl. Připadá mi, jako by mi nevěřil

„Řekla jsem Martinovi, že je to nesmysl, že ne vždy mám v neděli večer náladu si povídat. Je sice hezké, že on si tím jako malý s rodiči vyřešil spoustu problémů, v našem vztahu ale žádné problémy nejsou.“

Martin na to Daniele odpověděl, aby ještě popřemýšlela, že by to byla skvělá aktivita, která by příjemně oživila vztah.

„Já mám ale spíš pocit, že to je projev nedůvěry. S Martinem si povídáme denně, když se něco stane, zkrátka mu to řeknu. Nepotřebuji k tomu jeden konkrétní den v týdnu a vymezenou hodinu,“ dodává.

I když jsou Martinovy praktiky podivné, Daniela ho miluje a říká, že to nic nezmění. Tentokrát už se ale rozhodla si dupnout a jeho zvláštní přání nesplnit. „Nejsme přece v mateřské školce, opravdu je to ujeté přání,“ píše závěrem.

Autor: Šárka Cvrkalová


Související články