Daniela (29): Bydlíme s rodiči v jednom domě, každý den nás navštíví klidně i pětkrát

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
rodice neustala navsteva
rodice neustala navsteva

Soužití více generací pod jednou střechou nevěstí nic dobrého! Každý dospělý člověk, by se měl časem osamostatnit. Já a můj přítel jsme dostali skvělý nápad, přestěhovat se k rodičům. Chtěli jsme si našetřit na vlastní baráček. Byla to velká chyba!

Máme oba práci i peníze, ale je to málo

Jmenuji se Daniela a je mi dvacet devět let, poznala jsem svého přítele před čtyřmi lety a od té doby jsme spolu. Jsme stále zamilovaní. Náš vztah se vyvíjel čím dál lépe, do doby, než jsme se rozhodli bydlet s rodiči. Naším snem je bydlet ve vlastním malém baráčku s krásnou zahradou. Nicméně nám banka neschválila hypotéku. Musíme pár let počkat, než dle slov našeho bankéře budeme mít více profitu.

Plán B – bydlet u rodičů, než si našetříme

Zdroj: 123RF.COM

Společně jsme se proto rozhodli, že se nastěhujeme k mým rodičům. Mají menší bungalov, ale ze staré prádelny a garáže jsme si udělali samostatný byt. Přišlo nám to chytřejší, než vyhazovat peníze za nájem a pár let to vydržíme. To jsme ale nečekali, co nastane. Sice bydlíme u rodičů a přispíváme jim pouze na energie, ale ten nedostatek klidu a soukromí za to nestojí! Měla jsem s rodiči vždy hezký vztah, ale jako každé dítě jsem se nemohla dočkat dne, až budu bydlet sama. Vracet se do rodného hnízda se mi dvakrát nechtělo.

Ranní káva, sekání trávy a nákupy

Zdroj: 123RF.COM

Den nám začíná asi tak, že nám brzy ráno zaklepe na dveře můj taťka a jde si s námi vychutnat ranní kávu. Nechápe, že si rádi přispíme. Místo toho natahuji každý víkend budík. Když to neudělám, tak mi bude volat, proč neotevíráme. Po kávě vždy následuje dlouhý seznam laskavostí. Buď je to sekání trávy, skládání dřeva, zametání dvorku, nákup jídla nebo neustálé ježdění do města. Odpoledne padáme únavou a nemáme čas na sebe, ani na vlastní plány. Den končí tak, že nás zavolají na filmový večer, kde je účast povinná. Na nějakou tu romantiku nebo intimní chvíle můžeme zapomenout a ráno se to jede celé od začátku.

Nudí se, tak každý den otravují nás

Rodiče jsou oba už v důchodu, takže si asi dokážete představit, jak se nudí. Bydlíme u našich už osm měsíců a náš vztah se rapidně zhoršil. Nikdy jsme se tolik nehádali. Pokud tady ještě chvíli zůstaneme, tak se možná i rozejdeme. Nechci rodičům ublížit, protože vím, jak si vše berou osobně. Pak by nastala jen nepříjemná situace a nikdo by se se mnou nebavil. Budeme se muset spokojit s malým bytem bez zahrady, kde budeme alespoň spolu a především sami!

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články