Chcete číst naše články na Seznam.cz?

Přidejte si nás
plus PŘIDAT

Daniel (25): Na rande jsem si sedl ke špatnému stolu. Co se dělo pak, mi změnilo život

od Adéla Vocetková
Zdroj: 123RF.COM

Nechal jsem se vyhecovat kamarádem a souhlasil, že zkusím rande naslepo. Vždycky jsem takový způsob seznamování považoval za šílený a najednou jsem se ho já sám měl účastnit. Bylo to bláznivé, ale nehodlal jsem se ponížit před kamarádem.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Vyrazil jsem na domluvené rande. V restauraci jsem se ale posadil ke špatnému stolu. To však nebylo všechno. Toho večera se totiž stalo něco, co mi změnilo život.

Byl jsem strašně nervózní

Nebudu lhát. Toho večera, kdy jsem na rande odcházel, jsem měl samou nervozitou srdce až v krku. Když jsem dorazil do restaurace, uviděl jsem u jednoho stolu krásnou brunetku.

To musela být ta, se kterou jsem se měl sejít. Posadil jsem se k ní a myslel si, že čeká na mě. Ona se však tvářila hodně zaskočeně a vůbec nechápala, kdo jsem. Tím jsem se ale nenechal odradit.

Málem jsem jednu schytal

Pohledná brunetka byla vážně kočka. Už od pohledu bylo jasné, že je naprosto perfektní. Chyba ale byla v tom, že zde nečekala na mě. To jsem zjistil za malý okamžik.

Ke stolu se totiž vrátil její přítel a vůbec nechápal, proč balím jeho slečnu. Zvedl mě ze židle a já málem jednu schytal. Tehdy mi došlo, že je to omyl, a rychle jsem vycukroval. Zastavil jsem se až před restaurací, kde jsem ten trapas rozdýchával.

Přišla pro mě jiná dívka

Najednou se vedle mě objevila jiná dívka. Boubelka, která vůbec nebyla můj typ. Řekla mi, že určitě čeká na mě, že tu dneska máme rande. A to byl opravdu šok.

Následoval jsem ji zpět do restaurace a měl v plánu zase rychle vypadnout. Kdybych tušil, s kým mám dneska rande, ani bych se neobtěžoval přijít. Nikdy jsem nebyl na oplácané holky.

Ztrapnila mě před celou restaurací

Jmenovala se Katka a v obličeji nebyla až tak ošklivá. Přesto tu ale byla její postava, která mi zkrátka vadila. Proto jsem na ni byl nepříjemný, chtěl jsem, aby rande co nejrychleji ukončila.

Doufal jsem, že mě tu s ní nikdo neuvidí. Katky se samozřejmě dotklo, že ji odsuzuji pro její postavu. Pak udělala něco, co jsem nečekal. Ztrapnila mě před celou restaurací!

Po sérii několika mých ošklivých poznámek se totiž zvedla a vylila mi své pití na hlavu. Všichni tomu přihlíželi. Než odešla, stačila mi říci pěkně nahlas, že ona je sice tlustá, ale má mnohem více charakteru než já. S těmito slovy odkráčela z restaurace. Všichni se na mě znechuceně dívali.

Lekce od boubelky Katky mi změnila život

Tak trapně jsem se ještě nikdy necítil. Došlo mi ale, ale Katka měla pravdu. Odsoudil jsem ji jen proto, že neměla dokonalou postavu. Přitom jsem musel uznat, že byla docela milá, a kdybych jí dal šanci, určitě bychom si rozuměli.

Rande naslepo mi změnilo život. Uvědomil jsem si, že jsem lidi odsuzoval mnohdy neprávem a že to ode mě nebylo fér. Už takovou chybu příště neudělám.

Autor: Nikol Kolomazníková

Chcete číst naše články na Seznam.cz?

Přidejte si nás
plus PŘIDAT

Související články