Dana (47): Od té doby, co se přistěhovala matka, se mi začaly ztrácet peníze. Je mi trapné se zeptat

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
ztracetpenize
ztracetpenize

S mámou jsme si byly vždy blízké. Když jsem byla malá, věnovala mi úplně všechno. Otce jsem nikdy nepoznala, maminku opustil, než jsem se narodila a já po něm nikdy nemínila pátrat. Byly jsme tu jenom jedna pro druhou, dokud jsem si nenašla manžela a neodstěhovala se.

Matce jsem finančně vypomáhala, jak to jenom šlo. Ona skončila v invalidním důchodu a můj odchod z domu opravdu těžce nesla, musela ale pochopit, že chci být s mužem a našimi dvěma dětmi ve vlastním. Často jsem ji navštěvovala, dělala ji nákupy a vždy jsem jí doma nechala nějakou tu tisícovku.

Nikdy neměla příliš šťastný život

Zdroj: 123RF.COM

Důvod, proč moje maminka skončila v invalidním důchodu, je jeden bezohledný řidič, který ji před lety srazil na přechodu. Mně bylo tehdy pět let. Ona se od té doby špatně pohybuje a sotva zvládne nějakou práci. Když jsem se od ní stěhovala ke svému muži, slíbila jsem jí, že se o ni postarám, ať se děje cokoli. Brzy se ukázalo, že peníze, které ji doma nechávám, nestačí.

Když matce kvůli dluhům sebrali dům, nastěhovali jsme si ji k nám. V našem bytě byla volná místnost, děti už povyrostly a nebylo s nimi tolik starostí a jedna osoba navíc pro nás v podstatě nic neznamenala. Můj muž má rád její humor, děti zase uvítají jednoho hráče stolních her navíc. Žádný problém jsem tak v tom, že své mamince odvedu její mnoholetou péči o mě, neviděla.

Začaly se mi ztrácet peníze. Myslím, že odpověď je jasná

Zdroj: 123RF.COM

Když se to stalo poprvé, myslela jsem, že jsem se zkrátka přepočítala. Když mi ale z peněženky zmizela tisícovka o týden později, napadlo mě, že se u nás doma krade. Nejdřív jsem chtěla vinit děti, jenomže pak mi došlo, že ty by mi spíš sebraly pár drobných a neriskovaly by, že si všimnu tak vysoké částky.

Mojí mamince nakupujeme to, o co si řekne. Já mám ale pocit, že se stydí připsat si na nákupní lístek své oblíbené produkty a raději mi tajně bere z peněženky peníze. Vliv na to má určitě i její věk, je na ní znát, že ne vše vnímá tak bystře, jako kdysi. Občas si zkrátka zajde do parku a já nemohu kontrolovat, jestli náhodou neutrácela moje peníze v některém z okolních obchodů.

Ráda bych celou situaci vyřešila, ale je mi trapné se zeptat a matku v podstatě obvinit. Co když mi peníze opravdu bere některé z dětí? Ani na jednoho z nich bych se nezlobila, ale jak se zeptat tak, abych nikoho neobvinila falešně?

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články