Dana (42): Chodím s kamarádem svého syna. Ten s tím má problém

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena matka
zena matka

Nikdy by mě nenapadlo, že si začnu s o tolik mladším klukem. A navíc za cenu hádek v rodině. Jenomže otec mého syna mě opustil už dávno a já od té doby vlastně neměla vážnější vztah. Když se na mě štěstí usmálo, zkrátka jsem přestala koukat na okolnosti a do vztahu se ponořila naplno.

Můj syn David často vodil domů svého staršího kamaráda Petra. Pracovali spolu na jednom dlouhodobém školním projektu. Občas jsem jim do pokoje donesla nějaký ten zákusek nebo domácí limonádu a chvíli je sledovala, jak se soustředí a řeší nějaký pro mě naprosto nezvladatelný problém. Po několika dnech jsem si uvědomila, že vlastně přemýšlím nad tím, jaký by byl Petr milenec.

Styděla jsem se za své myšlenky. On to ale viděl stejně

Zdroj: 123RF.COM

Když Petr dorazil v dobu Davidova fotbalového tréninku, prostě jsem si myslela, že si spletl čas. Jenomže on mě zaskočil tím, že se mnou chce mluvit. Myslela jsem, že se něco stalo mezi ním a mým synem. Proto jsem ho pozvala domů. Místo toho se mě zeptal, jestli by od něho bylo troufalé pozvat mě na kafe. Ptala jsem se nejdřív, jestli nejde o nějakou sázku s kamarády. Když mě ujistil, že je to čistě jeho nápad, souhlasila jsem, což ho očividně zaskočilo.

Začali jsme se scházet a já se zamilovala. David tomu nerozumí

Několikrát jsme se sešli a já v tom nezkušeném chlapci začala vidět muže. První schůzky v kavárně byly velmi opatrné. Nevěděla jsem, co si k němu mohu dovolit, brala jsem ho zpočátku spíše jako svého syna, i přesto, že byl starší než můj syn. Jenomže časem jsme se přesunuli ke společným večeřím, a když nebyl David doma, dokonce i ke společně stráveným nocím.

Když se o nás David dozvěděl, řekl mi, že jsem se zbláznila. Odpověděla jsem, že má pravdu, ale nijak to neovlivní moje pocity. Snažila jsem se synovi vysvětlit, jak se cítím. On to ale nechápe. Prý teď už Petr nemůže být jako nejlepší kamarád, protože by to bylo divné.

S tím souhlasím. Souhlasí s tím i Petr. Můj syn se tak nějak snaží celou situaci vstřebat a já doufám, že se mu to podaří. Mám ho ráda a nechci se s ním hádat. Navíc, kdo ví, jak dlouho mi vztah s mladíkem vydrží. Zatím jsme spolu ale šťastni a já na tom nehodlám nic měnit.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články