Dan (47): Máme spousty peněz, ale synovi leukémii vyléčit nemůžeme

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz smutek
muz smutek

Svého syna Dominika jsem se svou ženou vždy podporoval. Druhé dítě se nám nikdy nepodařilo, ačkoli jsme byli několikrát na umělém oplodnění. Dominik byl jedináček, ale vydal za několik dětí. Všude ho bylo plno a neustále nás těšil svou přítomností. Vždy jsem obdivoval jeho lásku k tolika sportům, jeho schopnost najít si spousty nových přátel a udržet si výborné výsledky ve škole. Vše se však změnilo, když mu lékaři diagnostikovali leukémii.

Nezměnil se jen jeho život, ale také celé rodiny. V současnosti bojujeme ze všech sil, abychom s našimi finančními prostředky dokázali zachránit Dominikův život.

Syn nám začal chřadnout před očima, mysleli jsme, že je vyčerpaný

První příznaky byly nenápadné. Mysleli jsme, že si Dominik na tréninku dal nejspíš do těla a teď má svalovou horečku. Stěžoval si na celkovou slabost a hroznou únavu. Proto jsme mu na nějaký čas zatrhli všechny namáhavé aktivity a sledovali jsme, kdy se dá dohromady. Po pár dnech jsme začali být nejistí. Jeho stav se ani po zaslouženém odpočinku nezlepšil, spíš naopak.

Zdroj: 123RF.COM

Dominik nebyl schopný sníst ani malé sousto, byl pohublý, bledý a bez energie. Napadlo nás, jestli nemá třeba chřipku. Jeho teplotu jsme sledovali se zvýšenou pozorností, a proto když přišla horečka, neztráceli jsme čas. Syna jsme zavezli rovnou do nemocnice, kde si ho nechali na pozorování a provedli základní vyšetření a zakročili proti horečce.

Naše starosti se začaly stupňovat, když jsme promluvili s lékařem

Doufali jsme a tajně se modlili, aby se stav našeho syna co nejdříve zlepšil. Místo toho s námi chtěl mluvit lékař, který nám předal smutné zprávy. Dominik měl dle něj leukémii, kterou jsme v počátečním stadiu podcenili. Nyní bylo třeba zahájit chemoterapii, aby byla co nejvíce snížena pravděpodobnost, že se onemocnění výrazně zhorší a bude v ohrožení Dominikův život.

Byli jsme s manželkou pevně rozhodnutí, že prodáme klidně i dům. Nakonec se ukázalo, že naše finanční prostředky jsou dostačující. Dominik je neustále podroben chemoterapii a bere další léky.

Naše peníze mu nepomáhají. Stále doufáme, že bude jednou zdravý

Na začátku jsme tajně doufali, že postačí, když zaplatíme veškerou léčbu. Sám lékař ale řekl, že výsledek i nákladné léčby je nejasný. Pomalu se nám hroutil celý svět. Manželka dala výpověď v práci, aby s Dominikem mohla trávit veškerý čas.
Já jsem vydělával na léčbu a po večerech jsem tajně pil, abych zahnal svůj smutek. Syn se snaží bojovat, je statečný, ale jeho tělo jakoby odmítalo pomoc, kterou dostává. Místo zlepšení jen neustále podstupujeme léčebné kroky, které bohužel nikam nevedou. S manželkou a Dominikem nepřestáváme doufat a myslíme jen na dobrý konec.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články